Danske Sportsjournalister
NyhederPRMMedlemslisteOrganisationDebatforumOm DSStadionGuideLinksBilledgalleriKontaktAIPS
   
Flere nyheder
Flere pressemeddelelser

 

 

Programmet for superligaen

Fredag d. 25. februar 2000

Programmet for superligaen i foråret
------------------------------------------
12/03/00 15:00 AGF OB
12/03/00 15:00 Brøndby Esbjerg
12/03/00 15:00 Vejle AB
12/03/00 15:00 Viborg Silkeborg
12/03/00 17:05 AaB FC København
13/03/00 19:00 Lyngby FC Herfølge

19/03/00 15:00 Esbjerg AGF
19/03/00 15:00 FC København AB
19/03/00 15:00 Lyngby FC Vejle
19/03/00 15:00 OB Viborg
19/03/00 17:05 Herfølge Brøndby
20/03/00 19:00 Silkeborg AaB

26/03/00 15:00 AB Silkeborg
26/03/00 15:00 AGF Herfølge
26/03/00 15:00 AaB OB
26/03/00 15:00 Vejle FC København
26/03/00 15:00 Viborg Esbjerg
26/03/00 17:05 Brøndby Lyngby FC

02/04/00 15:00 Esbjerg AaB
02/04/00 15:00 Lyngby FC AGF
02/04/00 15:00 OB AB
02/04/00 15:00 Vejle Brøndby
02/04/00 17:05 Silkeborg FC København
03/04/00 19:00 Herfølge Viborg

09/04/00 15:00 AaB Lyngby FC
09/04/00 15:00 FC København Esbjerg
09/04/00 15:00 Silkeborg OB
09/04/00 15:00 Viborg Brøndby
09/04/00 17:05 AB Herfølge
10/04/00 19:00 AGF Vejle

16/04/00 15:00 Brøndby AGF
16/04/00 15:00 Esbjerg AB
16/04/00 15:00 Herfølge AaB
16/04/00 15:00 Lyngby FC Viborg
16/04/00 15:00 Vejle Silkeborg
17/04/00 19:00 OB FC København

20/04/00 15:00 AGF Lyngby FC
20/04/00 15:00 AaB Esbjerg
20/04/00 15:00 Brøndby Vejle
20/04/00 15:00 FC København Silkeborg
20/04/00 15:00 Viborg Herfølge
20/04/00 17:05 AB OB

23/04/00 15:00 Esbjerg Viborg
23/04/00 15:00 FC København Vejle
23/04/00 15:00 Herfølge AGF
23/04/00 15:00 Lyngby FC Brøndby
23/04/00 15:00 OB AaB
23/04/00 15:00 Silkeborg AB

30/04/00 15:00 AB FC København
30/04/00 15:00 AGF Esbjerg
30/04/00 15:00 Brøndby Herfølge
30/04/00 15:00 Vejle Lyngby FC
30/04/00 15:00 Viborg OB
01/05/00 19:00 AaB Silkeborg

07/05/00 15:00 AB Vejle
07/05/00 15:00 Esbjerg Brøndby
07/05/00 15:00 FC København AaB
07/05/00 15:00 Herfølge Lyngby FC
07/05/00 15:00 OB AGF
07/05/00 15:00 Silkeborg Viborg

10/05/00 19:00 AGF Silkeborg
10/05/00 19:00 AaB AB
10/05/00 19:00 Brøndby OB
10/05/00 19:00 Lyngby FC Esbjerg
10/05/00 19:00 Vejle Herfølge
10/05/00 19:00 Viborg FC København

14/05/00 15:00 AB Viborg
14/05/00 15:00 AaB Vejle
14/05/00 15:00 Esbjerg Herfølge
14/05/00 15:00 FC København AGF
14/05/00 15:00 OB Lyngby FC
14/05/00 15:00 Silkeborg Brøndby

21/05/00 15:00 AGF AB
21/05/00 15:00 Brøndby FC København
21/05/00 15:00 Herfølge OB
21/05/00 15:00 Lyngby FC Silkeborg
21/05/00 15:00 Vejle Esbjerg
21/05/00 15:00 Viborg AaB

25/05/00 19:00 AB Brøndby
25/05/00 19:00 AaB AGF
25/05/00 19:00 FC København Lyngby FC
25/05/00 19:00 OB Esbjerg
25/05/00 19:00 Silkeborg Herfølge
25/05/00 19:00 Viborg Vejle

28/05/00 15:00 AGF Viborg
28/05/00 15:00 Brøndby AaB
28/05/00 15:00 Esbjerg Silkeborg
28/05/00 15:00 Herfølge FC København
28/05/00 15:00 Lyngby FC AB
28/05/00 15:00 Vejle OB

Turneringen slutter allerede den 28. maj på grund af EM-slutrunden i Holland/Belgien.
Det danske hold rejser til EM den 5. juni.