Danske Sportsjournalister
NyhederPRMMedlemslisteOrganisationDebatforumOm DSStadionGuideLinksBilledgalleriKontaktAIPS
   
Flere nyheder
Flere pressemeddelelser

 

 

Mange rettelser til adresse- og telefonlisten

Fredag d. 2. juli 1999

Hvis du sidder med vores medlemsliste for 1999, skal du være opmærksom på, at flere medlemmer har skiftet adresse, siden listen udkom.
Når vi har databasen med medlemmer på plads omkring 1. august, kan du finde alle, der har givet besked, á jour ført her på hjemmesidens medlemsliste.
De seneste rettelser:

Cathrin Terney Tromborg, Nyelandsvej 73, 1. sal, MF TV, 2000 Frederiksberg, tlf. 20 41 21 11.
e-mail: cat@berlingske.dk

Torben Stroyer, Køge Landevej 785 A, 2660 Brøndby Strand, tlf. 43543103.

Anne Dodensig Larsen, Havmandensvej 30, 9493 Saltum, 98 88 22 24.

Flemming Linnebjerg, Højager 163, 7300 Jelling, tlf. 22126773.

Jens Ole Sørensen, Jernbanegade 9, 1. tv., 8800 Viborg, tlf. 40733269.

Thomas Sørensen, Ærøvej 19, 8700 Horsens, tlf. 75640760, mobil 23319569.

Torben Andersen, Anebjerggårdsvej 7, 8660 Skanderborg, tlf. 23341161.

Tommy Poulsen kan nu træffes på e-mail:
tommy.poulsen@Horsens-Folkeblad.dk.

Erik Nielsen, Møller Eriksensvej 8 C, 5690 Tommerup, tlf. 63157700 arb., 64762081 pr., mobil 20635121, arbejdsmail ekn@dr.dk, hjemmemail: erik.nielsen@assens.telia.com.

Palle Hedemann meddeler os:
Under pressefotografer står der medlemmer opført under "Nordisk Pressefoto". Navnet har ikke eksisteret i 10 år. Det officielle navn er nu NORDFOTO.

Palle Hedemann har fået nyt faxnummer 76307651 - 75539441 udgår.
Han har også ny e-mail-adresse:
hedemann@mail.tele.dk.

Pia Koppelman træffes på webadressen koppelman@dj-freelance.dk.
Pia er ikke længere tilknyttet EuroSport som angivet i medlemslisten.

Anders Kamper er registreret under Dagbladet Ringsted. Han har siden skiftet job til Berlingske Tidende.

Lars Hendel er registreret under Midtjyllands Avis. Han har været ansat på B. T. i flere år.

Postvæsenet har beriget os med 13 ændringer i forbindelse med udsendelsen af det seneste medlemsblad - det er altså medlemmer, der ikke selv har reageret, men her finder du dem:

Niels Abildtrup, Absalonsgade 30 B, 5000 Odense C., tlf. 66 12 55 82.

Jens Hveisel Hansen, Jomfrustien 16, 1. sal, 6100 Haderslev.

Lennart Schønberg, Gartnervej 22, 1. sal, 4800 Nykøbing F., tlf. 54852044, 54852244.

Lars Bogs, Stengade 17, 3000 Helsingør, tlf. 49203515.

Kasper Harboe, Ved Linden 5, st. th., 2300 København S.

Ole Skouboe, Gliben 23, 9240 Nibe, 98 35 37 33.

Lone Vandborg, Emdrup Vænge 90, 2100 København Ø., 39 18 58 93.

Dennis Drejer, Sværtegade 7, 3. sal, 1118 København K., 33 12 83 82.

Henrik Larsen, Jyllandsgade 5, 2. th, 8800 Viborg, tlf. 86 61 42 17.

Henry Smith, Torvet 12, 4400 Kalundborg.

Bent Otto Hansen, Asylgade 26, st. mf., 4000 Roskilde.

Jan Bjarke Nielsen, Frederiksgade 34 B, 5000 Odense C.

Rikke Dal Støttrup, Åløkkehaven 3, 5000 Odense C.

Randers Amts Avis har skiftet nummer:
Poul F. Andersen direkte 87122280
Lars Aare direkte 87122282.

Bornholms Tidendes direkte nummer:
56911400-32.

Dagbladet Ringsteds nye nummer: 57612500.
Direkte nummer:
57613600 - lokalnumrene 381, 382, 383.

Frederiksborg Amts Avis:
Ulrik Jønsson, Øvej 23 B, 3550 Slangerup, tlf. 22 17 17 49.
Anders Damgaard har skiftet fra Frederiksborg Amts Avis til JP-København.

JyskeVestkysten:
Direkte nummer: 79 12 45 52.
Ole Bruun tlf. 75 13 47 13, mobil 20 60 45 52.

Morsø Folkeblad - Lars Bo Nielsen er vendt tilbage til Thisted Dagblad, hvor han arbejder på debatredaktionen.

Skive Folkeblad:
Brian Laursen, Nørregade 22, 1. sal, 7800 Skive, tlf. 97 51 38 15.

Viborg Stifts Folkeblad:
Nyt telefonnummer:
89 27 63 00.
Direkte nummer: 89 27 64 25.

Århus Stiftstidende:
Peter Vestergaard, nyt tlf. nr. 86 11 30 90 pr., 21 26 22 65 mobil, direkte nummer på redaktionen 87 40 14 15.
Steen Nedell Christensens private nummer: 40 34 23 54.
Direkte numre på redaktionen:
Peter Eilertsen 87401416.
Jan Schouby 87401417.
Torben Birch 87401418.
Jourhavende 87401419.
Niels Bjerggaard 87401375.
Tanja Clausager 87401376.
Steffen Dam 87401377.

Skulle du selv være blandt dem, der har fået ny adresse, bedes du omgående give besked til H. C. Møller, så vi kan få en komplet medlemsliste uden fejl. Det er dødssygt - og unødvendigt - med fejl, når du kan se listen "live" her på hjemmesiden.

Du kan evt. tage et print af denne hjemmeside og lægge den sammen med den medlemsliste, du tidligere har fået tilsendt.
Mangler du telefonnumre, så prøv http://www.krak.dk.