Danske Sportsjournalister
NyhederPRMMedlemslisteOrganisationDebatforumOm DSStadionGuideLinksBilledgalleriKontaktAIPS
   
Flere nyheder
Flere pressemeddelelser

 

 

EM-fodbold på TV2

Lørdag d. 31. maj 2008

Lørdag den 7. juni
TV 2 17.00: Åbningsceremoni
TV 2 17.50: Schweiz-Tjekkiet 1.h
TV 2 18.50: Nyhederne
TV 2 19.00: Schweiz-Tjekkiet 2.h
TV 2 20.00: EM-studiet
TV 2 20.35: Portugal-Tyrkiet 1.h
TV 2 21.35: Portugal-Tyrkiet 2.h
TV 2 22.45: EM-studiet

Søndag den 8. juni
TV 2 17.30: EM-studiet
TV 2 17.50: Østrig-Kroatien 1.h
TV 2 18.50: Nyhederne
TV 2 19.00: Østrig-Kroatien 2.h
TV 2 20.00: EM-studiet
TV 2 20.35: Tyskland-Polen 1.h
TV 2 21.35: Tyskland-Polen 2.h
TV 2 22.45: EM-studiet

Mandag den 9. juni
ZULU 17.30: EM-studiet
ZULU 17.50: Rumænien-Frankrig 1.h
ZULU 18.50: Rumænien-Frankrig 2.h

TV 2 20.00: EM-studiet
TV 2 20.35: Holland-Italien 1.h
TV 2 21.35: Holland-Italien 2.h
TV 2 23.25: EM-studiet
TV 2 23.50: Rumænien-Frankrig 1.h (G)
TV 2 00.50: Rumænien-Frankrig 2.h (G)

Tirsdag den 10. juni
ZULU 17.30: EM-studiet
ZULU 17.50: Spanien-Rusland 1.h
ZULU 18.50: Spanien-Rusland 2.h

TV 2 20.00: EM-studiet
TV 2 20.35: Grækenland-Sverige 1.h
TV 2 21.35: Grækenland-Sverige 2.h
TV 2 23.25: EM-studiet
TV 2 23.50: Spanien-Rusland 1.h (G)
TV 2 00.50: Spanien-Rusland 2.h (G)



Onsdag den 11. juni
ZULU 17.30: EM-studiet
ZULU 17.50: Tjekkiet-Portugal 1.h
ZULU 18.50: Tjekkiet-Portugal 2.h

TV 2 20.00: EM-studiet
TV 2 20.35: Schweiz-Tyrkiet 1.h
TV 2 21.35: Schweiz-Tyrkiet 2.h
TV 2 23.25: EM-studiet
TV 2 23.50: Tjekkiet-Portugal 1.h (G)
TV 2 00.50: Tjekkiet-Portugal 2.h (G)

Torsdag den 12. juni
TV 2 17.30: EM-studiet
TV 2 17.50: Kroatien-Tyskland 1.h
TV 2 18.50: Nyhederne
TV 2 19.00: Kroatien-Tyskland 2.h
TV 2 20.00: EM-studiet
TV 2 20.35: Østrig-Polen 1.h
TV 2 21.35: Østrig-Polen 2.h
TV 2 23.25: EM-studiet

Fredag den 13. juni
TV 2 17.30: EM-studiet
TV 2 17.50: Italien-Rumænien 1.h
TV 2 18.50: Nyhederne
TV 2 19.00: Italien-Rumænien 2.h
TV 2 20.00: EM-studiet
TV 2 20.35: Holland-Frankrig 1.h
TV 2 21.35: Holland-Frankrig 2.h
TV 2 22.45: EM-studiet

Lørdag den 14. juni
TV 2 17.30: EM-studiet
TV 2 17.50: Sverige-Spanien 1.h
TV 2 18.50: Nyhederne
TV 2 19.00: Sverige-Spanien 2.h
TV 2 22.45: EM-studiet
TV 2 23.10: Grækenland-Rusland 1.h (G)
TV 2 00.10: Grækenland-Rusland 2.h (G)

ZULU 20.00: EM-studiet
ZULU 20.35: Grækenland-Rusland 1.h
ZULU 21.35: Grækenland-Rusland 2.h



Søndag den 15. juni
TV 2 14.00: Le Mans-finalen
TV 2 20.00: EM-studiet
TV 2 20.35: Schweiz-Portugal 1.h
TV 2 21.35: Schweiz-Portugal 2.h
TV 2 22.45: EM-studiet
TV 2 23.10: Tyrkiet-Tjekkiet 1.h (G)
TV 2 00.10: Tyrkiet-Tjekkiet 2.h (G)

ZULU 20.35: Tyrkiet-Tjekkiet 1.h
ZULU 21.35: Tyrkiet-Tjekkiet 2.h

Mandag den 16. juni
TV 2 20.00: EM-studiet
TV 2 20.35: Østrig-Tyskland 1.h
TV 2 21.35: Østrig-Tyskland 2.h
TV 2 23.25: EM-studiet
TV 2 23.50: Polen-Kroatien 1.h (G)
TV 2 00.50: Polen-Kroatien 2.h (G)

ZULU 20.35: Polen-Kroatien 1.h
ZULU 21.35: Polen-Kroatien 2.h

Tirsdag den 17. juni
TV 2 20.00: EM-studiet
TV 2 20.35: Frankrig-Italien 1.h
TV 2 21.35: Frankrig-Italien 2.h
TV 2 23.25: EM-studiet
TV 2 23.50: Holland-Rumænien 1.h (G)
TV 2 00.50: Holland-Rumænien 2.h (G)

ZULU 20.35: Holland-Rumænien 1.h
ZULU 21.35: Holland-Rumænien 2.h

Onsdag den 18. juni
TV 2 20.00: EM-studiet
TV 2 20.35: Rusland-Sverige 1.h
TV 2 21.35: Rusland-Sverige 2.h
TV 2 23.25: EM-studiet
TV 2 23.50: Grækenland-Spanien 1.h (G)
TV 2 00.50: Grækenland-Spanien 2.h (G)

ZULU 20.35: Grækenland-Spanien 1.h
ZULU 21.35: Grækenland-Spanien 2.h

Torsdag den 19. juni
TV 2 20.00: EM-studiet
TV 2 20.35: Kvartfinale (Vinder A - Toer B) 1.h
TV 2 21.35: Kvartfinale (Vinder A - Toer B) 2.h
TV 2 23.25: EM-studiet



Fredag den 20. juni
TV 2 20.00: EM-studiet
TV 2 20.35: Kvartfinale (Vinder B - Toer B) 1.h
TV 2 21.35: Kvartfinale (Vinder A - Toer B) 2.h
TV 2 22.45: EM-studiet

Lørdag den 21. juni
TV 2 20.00: EM-studiet
TV 2 20.35: Kvartfinale (Vinder C - Toer D) 1.h
TV 2 21.35: Kvartfinale (Vinder C - Toer D) 2.h
TV 2 22.45: EM-studiet

Søndag den 22. juni
TV 2 20.00: EM-studiet
TV 2 20.35: Kvartfinale (Vinder D - Toer C) 1.h
TV 2 21.35: Kvartfinale (Vinder D - Toer C) 2.h
TV 2 22.45: EM-studiet

Mandag den 23. juni
TV 2 22.45: EM-studiet

Tirsdag den 24. juni
TV 2 22.45: EM-studiet

Onsdag den 25. juni
TV 2 20.00: EM-studiet
TV 2 20.35: Semifinale 1 - 1.h
TV 2 21.35: Semifinale 1 - 2.h
TV 2 23.25: EM-studiet

Torsdag den 26. juni
TV 2 20.00: EM-studiet
TV 2 20.35: Semifinale 2 - 1.h
TV 2 21.35: Semifinale 2 - 2.h
TV 2 23.25: EM-studiet

Fredag den 27. juni
TV 2 18.25: EM-studiet

Lørdag den 28. juni
TV 2 18.25: EM-studiet

Søndag den 29. juni
TV 2 18.25: EM-studiet
TV 2 20.00: EM-studiet
TV 2 20.35: Finalen 1.h
TV 2 21.35: Finalen 2.h