Danske Sportsjournalister
NyhederPRMMedlemslisteOrganisationDebatforumOm DSStadionGuideLinksBilledgalleriKontaktAIPS
   
Flere nyheder
Flere pressemeddelelser

 

 

607 medlemmer ved årsskiftet

Onsdag d. 3. januar 2001

Medlemsliste Danske Sportsjournalister

Navn Firma Mobil

Jens Bang
Bent Nyegaard
Thomas Nielsen-Grøn
Kim Mikkelsen 26711431
Bent Sørensen
Jeppe Locht
John Jakobsen AG/Grønlandsposten, Nuuk 002 99 57 92 20
Erling Madsen ajour pressebureau
Nicolai Kampmann Aktuelt
Chr. Weide Larsen Aktuelt
Jørgen Campbell Aktuelt
Poul Nielsen Aktuelt
Andreas Kraul Aktuelt 21490456
Jørgen Schiøttz Aktuelt
Ellen Vibeke "Sørine" Gotfredsen Aktuelt
Linda Laugesen All Star Photo
Bo Nymann Pedersen Amager Bladet
Poul F. Andersen Amtsavisen, Randers
Poul Erik Andersson Anderssons Bureau
Klaus Kristian Hansen Andre
Henning Hauth Andre
Morten Bruun Andre
Svend Folke Hermansen Andre
Erik Hveisel Hansen Andre
Preben Dabelsteen Andre
Mogens Braad Christensen Andre
Dan Selgen Bjerring Andre
Erik Berth Andre
Max Bendixen Andre
Trine Bay Andre
Niels Bastholm Andre
Niels-Jacob Andersen Andre
Morten Lindeskov Andersen Andre
Christian Clausen Andre
Flemming Nielsen Andre 23300484
Morten Vassing Andre
Kurt Thyboe Andre
Hans Erik Struckmann Andre
Ulrik Skotte Andre
Mogens Ruggaard Andre
Morten Ravn Andre
Peter Rasmussen Andre
Ejvind Olesen Andre
Rudy Nielsen Andre
Erik Gleie Andre
Iver Høj Nielsen Andre
Halvor Bo Rasmussen Andre
Niels-Christian Niels-Christiansen Andre
H. C. Møller Andre
Allan Margolinsky Andre
Knud Lundberg Andre
Leif Lund Andre
Susanne Lohse Andre
Finn Kobberø Andre
Kim Barren Andre
Jens Henrik Jensen Andre 20666827
Flemming Andersen Andre
Jørgen Volmer Nielsen Andre
Axel Alstrup Andre
Claus Jensen ANR 40727129
Mogens Holmberg API Pressefoto
Torben Birch Århus Stiftstidende 40176687
Peter Vestergaard Århus Stiftstidende 21262265
Per H. Jacobsen Århus Stiftstidende
Jan Schouby Århus Stiftstidende 24616095
Tania Clausager Århus Stiftstidende 40528827
Tejs Dahl Mikkelsen Århus Stiftstidende
Steen Nedell Christensen Århus Stiftstidende 40342354
Peter Eilertsen Århus Stiftstidende
Niels Bjerggaard Århus Stiftstidende
Christian Askov Askov Press 30711888
Søren Tidmand Associeret medlem 40353095
Jan Christensen Associeret medlem 40413060
Aage Klostermann Associeret medlem
Jan Eric Johnsen Associeret medlem 40413306
Jens Nørgaard Larsen B.T,
Jacob Henriques B.T.
Joakim Jakobsen B.T. 20194151
Per Steffensen B.T. 20970105
Susanne Horsdal B.T. 20851142
Lars Hendel B.T. 20 81 75 33
Hanne Højer B.T. 40825619
Anders Bo Larsen B.T.
Lars Westh Jacobsen B.T. 20661283
Flemming Vitus Nielsen B.T. 20851141
Karl Aage Dalgaard B.T.
Jørgen Erik Pihl B.T. 20851140
Bjarne Olsen B.T.
Klaus Moe B.T.
Flemming Brandt B.T. 23 84 03 68
Georg Laumann Jespersen B.T.
Thomas Sjørup Hansen B.T. 22439414
Dennis Drejer B.T.
Bax Lindhardt B.T. 40681441
Egon Andersen B.T.
Tina Krongaard Andersen B.T.
Jorge Jensen B.T.
Nils Meilvang B.T.
Michael Dahm B.T.
Lars Møller B.T. 20742297
Ernst van Norde B.T.
Claus Gundestrup B.T. 28186784
Christian Krabbe Barfoed B.T.
Anders Eggert Bay B.T. 40843180
John Bjørklund B.T.
Peter Brüchmann B.T.
Steen Uno Christensen B.T. 20851139
Bent Kirkegaard Rasmussen B.T.
Lars Werge Andersen B.T. 20244111
Børge Munk Jensen B.T.
Peter Fredberg B.T. 20851146
Thomas Idskov B.T. - Aalborg 40580800
Kalle Kvist B.T. - Aalborg
Ib Pilegaard B.T. Århus 20858025
Finn Bjørvig Hansen B.T. On Line 22769924
Hans Christian Jensen B.T. Online 40603700
Niels O. Hansen B.T. Online
Ole Ravn B.T., Kolding 20913560
Torben Larsen B.T., Odense 40162222
Kurt Lassen Berlingske Tidende 40848567
Uffe Taudal Andersen Berlingske Tidende
Lars Hauth Berlingske Tidende 23711373
Thorsten Dam Berlingske Tidende 20861099
Jesper Dahl Caruso Berlingske Tidende 28181307
Jacob Jensen Berlingske Tidende
Liselotte Sabroe Berlingske Tidende
Morten Juhl Berlingske Tidende
Marco de los Reyes Berlingske Tidende
Anders Kamper Berlingske Tidende
Jakob Kvist Berlingske Tidende
Jan Løfberg Berlingske Tidende
Kurt Stendal Berlingske Tidende
Cathrin Terney Tromborg Berlingske Tidende 20412111
Tom Wikborg Berlingske Tidende
Jan Mitchell Berlingske Tidende 20 22 03 81
Harvy Hansen Berlingske Tidende
Jens Arnborg Berlingske Tidende 40 95 51 60
Bent Bernardi Sørensen Bernardi Press 20 15 97 63
Holger Blom Billed Bladet
Carsten Rolighed Lauridsen Billed Bladet 40251314
Casper Nielsen Billed Bladet
Jørn Kirk Billed Bladet
Kristian Bo Eriksen Billed Bladet
Anders Paaskesen bold.dk
Carsten Johansen Bold.dk
Ole B. Christensen Bornholms Tidende
Kjeld Lundbæk Bornholms Tidende
Carl Johan Pickel Bornholms Tidende
Flemming Anthony Brønshøj Husun Avis
Michael Qureshi BT og TV3 22347771
Casper Thorsøe Casper Thorsøe Video Production
Morten Friis Jørgensen City Pressekontor
Peter Bidstrup DAF Information - Associeret medlem
Heinrich Duholm DAF-Information - Associeret medlem
Michael Bjørn Hansen Dagbladet 20 29 03 83
Jens Kragh Iversen Dagbladet Der Nordschleswiger 26540202
Jeppe Lodberg Dagbladet Ringsted 20 32 03 82
Helle Møller Christensen Dagbladet Ringsted
Lars Ahn Pedersen Dagbladet Roskilde Tidende
Eline Andersen Danmarks Idræts-Forbund
Anders Sigdal Willumsen Danmarks Journalisthøjskole 26368617
Søren Juul Baunsgaard Danmarks Journalisthøjskole 23809979
Kristoffer Brahm Danmarks Journalisthøjskole 20 19 40 60
Søren Elmenhoff Kristensen Danmarks Radio
Peter Jensen Danmarks Radio
Claus Borre Danmarks Radio
Jan Harkamp Danmarks Radio
Natasja Crone Back Danmarks Radio 21684868
Camilla Dam Danmarks Radio 22129779
Ole Larsen Danmarks Radio
Carsten Bundgaard Danmarks Radio
Asger Zangenberg Danmarks Radio
Henrik Saabye Nielsen Danmarks Radio 21692030
Lars André Adrian Danmarks Radio
Jørgen B. Rasmussen Danmarks Radio
Thomas Vestergaard Danmarks Radio
Jan Rosendal Danmarks Radio
Dennis Ritter Danmarks Radio 20250531
Holger Rasmussen Danmarks Radio
Peter Nørrelund Danmarks Radio 20250974
Kent Nikolajsen Danmarks Radio 21206350
Birgitte Borch Danmarks Radio - radiosporten
Anders Agger Danmarks Radio TV-Avisen Århus
Kristian Boye Danmarks Radio TV-sporten 20160766
Carsten Løvschall Danmarks Radio, Århus 24269213
Hans Krabbe Danmarks Radio, Midt Vest/Radiosporten
Lene Kristine Aarup Ugilt Hansen Danmarks Radio, TV-sporten
Jørgen Steen Nielsen Danmarks Radio, TV-sporten 21 69 20 40
Søren Hedegaard Nielsen Danmarks Radio/TV-sporten 20250157
Torben Lollike Dansk Badminton Forbund 20409889
Kjeld Hammer Dansk Håndbold Forbund 20336469
Jan Rosenthal Dansk Motor Union 40457890
Karin Albrechtsen Den store danske Encyklopædi
Gerdt Hylbæk Nielsen DGI 20809360
Jens Sejer Andersen DGI.-Bladet
Ib Søby DK 4 26 61 77 01
Tommy Troelsen DK 4
Henrik Liniger DR Holstebro 40272386
Hanne Kokkegård DR Nyheder Online og Tekst-tv 23455881
Kasper Wegener Friis DR Østjylland
Peder Meisner DR Radio Fyn 23 42 06 52
Carsten Fischer DR1, Århus
Rikke Skov DR-2
Johnny Petersen DR-Regional, Næstved
Jens Hansen DR-sporten 20713810
Ole Kramme Ekstra Bladet
Piet Baunø Ekstra Bladet
Troels Christensen Ekstra Bladet
Trine May-Britth Wiviann Larsen Ekstra Bladet
Torben Kristensen Ekstra Bladet
Dan Melchior Ekstra Bladet
Viggo Landau Ekstra Bladet 40546051
Olav Skaaning Andersen Ekstra Bladet 21732160
Erik Kragh Ekstra Bladet
Flemming Thor Madsen Ekstra Bladet 21 40 13 13
Torben Rask Laursen Ekstra Bladet 20101962
Hans Christian Blem Ekstra Bladet 40404340
Claus Lunde-Christensen Ekstra Bladet
Bjarne Nielsen Ekstra Bladet 40290478
Lars Jørgensen Ekstra Bladet 40421407
Vagn Jensen Ekstra Bladet 20141313
Jan Jensen Ekstra Bladet 40325053
Jan Grarup Ekstra Bladet
Ole Buntzen Ekstra Bladet
Claus Bjørn Larsen Ekstra Bladet
Brian Askvig Ekstra Bladet
Ejvind Fritzbøger Ekstra Bladet 40453640
Mads Winther Ekstra Bladet
Henrik Flødstrup Ekstra Bladet
Lars Poulsen Ekstra Bladet 20331313
Ole Frederiksen Ekstra Bladet
Vagn Nielsen Ekstra Bladet 20271500
Olle Trap Ekstra Bladet
Finn Stilling Ekstra Bladet 20303322
Mads Glenn Wehlast Ekstra Bladet 40461313
Jørgen Reinbeck Ekstra Bladet 40576251
Niels Chr. Jung Ekstra Bladet 24611313
Kurt Poulsen Ekstra Bladet
Morten Bruun Ekstra Bladet
Allan Olsen Ekstra Bladet
Allan Sand Pedersen Ekstra Bladet 40349097
Charlotte Pedersen Ekstra Bladet 40331313
Svend Nielsen Ekstra Bladet
Morten Bjørn Jensen Ekstra Bladet 21601313
Peter Bagge Nielsen Ekstra Bladet 40176791
Lennart Schønberg Christiansen Ekstra Bladet Næstved
Michael Winther-Rasmussen Ekstra Bladets Internetredaktion
Mogens Madsen Ekstra Bladets Internets redakt.
Jakob Rohde Ekstra Bladets netavis 22773675
Michael Westergren EuroSport og Berlingske Tidende
Mikael Hjuler Fagpres 40455657
Lars Roger Sørensen Faktum Pressekontor 20235949
Ole V. Hansen Familie Journalen
Lars Aarø Focus/free lance 30861967
Lone Pagh Fødevareministeriet
Flemming Jeppesen Fokus 40421434
Peter Clausen Forlaget Benjamin A/S 28 89 12 58
René Larsen Frederiksborg Amts Avis
Lars Ramlow Frederiksborg Amts Avis 40 81 85 89
Peter Lorentzen Frederiksborg Amts Avis
Kim Holm Free lance
Kim Andersen Free lance
Heine Pedersen Free lance
Morten Møller Free lance
Pia Koppelman Free lance 40849824
Horst H. Schoop Free lance
Hans Grønfeldt Free lance 21659672
Bent Otto Hansen Free lance 20864213
Kim Ravn-Mortensen Free lance
Preben Nyborg Madsen Free lance 22169967
Kurt Hardi Free lance 40373914
Henrik Niss Free lance 40 98 83 69
Poul Aage Nielsen Free lance
Mogens Flindt Free lance 40200248
Martin Foldgast Free lance
John Idorn Free lance
Thomas Willmann Free lance
Birger Vogelius Free lance 40184036
Henrik Lund Jensen Free lance
Ole Steen Free lance
Finn John Carlsson Free lance 40142620
Burt Seeger Free lance
Kurt Leth Free lance 30950067/40871500
Lars Rønbøg Free lance 20667929
Niels Nyholm Free lance
Kristian Linnemann Free lance 40524934
Lars Henrik Laursen Free lance 40251314
Per Kjærbye Free lance 26186668
Ole Kjær Free lance 40356968
Claus Thorsted Free lance
Birger Lindberg Pedersen Free lance
Tommy Christiansen Free lance
Finn Edvard Hansen Free lance
Niels Juhl Free lance
Jens-Carl Kristensen Free lance
Irfan Kurtulmus Free lance
Hans Lucht Free lance
Andres Tue Møller Free lance
Per Vinther Free lance 40210120
Per Bang Free lance
Jørgen Sørensen Free lance
Mogens Weinreich Free lance
Mette Aaby Andersen Free lance
Poul Albret Free lance
Kurt Andersen Free lance 30702511
Morten Overgaard Andersen Free lance
Henrik Bjerregrav Free lance
Michael Møller Carlsen Free lance 20137859
Kim Rune Jessen Fyens Stifstidende
Robert Wengler Fyens Stiftstidende
Leif Kofoed Rasmussen Fyens Stiftstidende
Jesper Mads Eriksen Fyens Stiftstidende
Anders Tystrup Fyens Stiftstidende 20212313
Rikke Dal Støttrup Fyens Stiftstidende
Ulrik Sass-Petersen Fyens Stiftstidende
Anders Brohus Fyens Stiftstidende
Flemming Krogh Fyens Stiftstidende
Birgitte Carol Heiberg Fyens Stiftstidende
Poul Ib Pedersen Fyens Stiftstidende
Pernille Fløjstrup Johansen Fyens Stiftstidende 21 92 02 94
Peter Leth-Larsen Fyens Stiftstidende
Jesper Friesmand Johansen Fyens Stiftstidende
Klaus Hansen Fyens Stiftstidende
Morten Skovhus Fyens Stiftstidende
Jan Bonde Fyens Stiftstidende
Niels Abildtrup Fyens Stiftstidende 21 76 91 74
Per Falborg Fyens Stiftstidende 21776643
Jørgen Aagaard Fyens Stiftstidende
Henrik Eigaard Fyns Amts Avis
Brian Lindholt Eskesen Fyns Amts Avis
Wagn Ivan Pedersen Fyns Amts Avis
Peter Nielsen Fyns Amts Avis
Tim Kildeborg Jensen Fyns Amts Avis
Jan Kjeldtoft Fyns Amts Avis 20692509
Brian Ravn Fyns Amts Avis
Michael Bager Fyns Amts Avis
Henrik Madsen Henrik Madsen Television
Jan Svendsen Herning Folkeblad
Michael Søvsø Pedersen Herning Folkeblad 22 43 75 61
Nils Lund Pedersen Herning Folkeblad
Kenneth Kristiansen Herning Folkeblad
Frits Nielsen Herning Folkeblad 20452145
Karsten Bønsdorf Hestesportens Hus 40382307
Per Jensen Holbæk Amts Venstreblad
Per Skov Jensen Holbæk Amts Venstreblad 40138087
Peter Andersen Holbæk Amts Venstreblad
Christian Mikkelsen Holbæk Amts Venstreblad 40142048 arb./40945066 pr.
Søren Holmberg Holbæk Amts Venstreblad
Anders Vestergaard Holbæk Amts Venstreblad
Jørgen Juul Jensen Holbæk Amts Venstreblad
Carsten Ritter Holbæk Amts Venstreblad 21821912
Søren Moehrdel Holbæk Amts Venstreblad
Thomas Baden Sørensen Horsens Folkeblad 23319569
Erik Glyngfeldt Horsens Folkeblad 40776920
Lars Juul Nielsen Horsens Folkeblad 20288499
Torben Andersen Horsens Folkeblad 23341161
Tommy Poulsen Horsens Folkeblad 40293257
Niels Erik Madsen Hvidovre Avis
Kim Garde Madsen Hvidovre Avis
Hanna Britt Milling Idrætsliv
Jørn Kring Information
Henrik Jul Hansen Information
Oliver Stilling Information
Øjvind Hesselager Journalistbureauet Express
Line Skovgaard Ernlund Journalisthøjskolen
Jesper Engmann JP Århus
Ole Bülow JP København
Anders Troels Damgaard JP København
Steffen Lilmoes Jydske Vestkysten 25326144
Mette Thomsen JydskeVestkysten 20604550
Frits Christensen JyllandsPosten 40606585
Ingvard Grann JyllandsPosten
Kurt Hedevang JyllandsPosten
Jan la Cour JyllandsPosten
Hans Thuesen Madsen JyllandsPosten 20916139
Søren Funch JyllandsPosten 40606544
Jakob Rubin JyllandsPosten 00552199525400
Steffen Olesen JyllandsPosten 22165722
Jan Birger Jensen JyllandsPosten 40606582
Michael Enggaard JyllandsPosten 20194059
Sten Rudi Thomsen JyllandsPosten 40606583
Klaus Søndergaard JyllandsPosten
Hans Ivan Philipsen JyllandsPosten 40606587
Michael Rachlin JyllandsPosten
Jan Lund JyllandsPosten
Henrik Hellerup Brandt JyllandsPosten 20194057
Carsten Andreasen Jyllands-Posten 20194134
Ole Wejse Svarrer Jyllands-Posten 20716465
Peter Ernstved Rasmussen Jyllands-Posten 28 53 85 39
Bent Hermansen Jyllands-Posten
Søren Lorentzen Jyllands-Posten
Christian Thye-Petersen Jyllands-Posten 40606584
Lars Krabbe Jyllands-Posten København
Steffen Dam Jyllands-Posten, JP København
Ole Maass JyskeVestkysten
Peter Orry Jensen JyskeVestkysten
Charlotte Eilsø JyskeVestkysten
Jørn Broch JyskeVestkysten 20604551
Hans Chr. Gabelgaard JyskeVestkysten
Mads Sandemann JyskeVestkysten
Tage Christensen JyskeVestkysten
Jens Hveisel Hansen JyskeVestkysten 20604554
Ole Bruun JyskeVestkysten 20604552
Jonas Ahlstrøm JyskeVestkysten Kolding
Thomas Johnsen JyskeVestkysten Kolding
Uwe Iversen JyskeVestkysten Tønder
Henry Smith Kalundborg Folkeblad
Jens Nielsen Kalundborg Folkeblad 40454746
Jakob Strøm Hansen Kanal 94, Vejle 40507087
Poul Sørensen Kanal 94, Vejle, DR
Torben Korgaard Københavns Radio
Vagn Pilegaard Københavns Radio
Per Larsen Larsen Press I/S 22 17 63 42
Per Kuno Mortensen Lolland Falsters Folketidende
Torben Mølgaard Lolland Falsters Folketidende
Allan Plenborg Lolland Falsters Folketidende
Steen Thornit Lolland Falsters Folketidende
Flemming Keith Karlsen Lolland Falsters Pressefoto 22 13 31 05
Bo Barnewitz MandagsSporten, Odense
Jens Anker Tvedebrink Midtjyllands Avis 40343139
Peter Abildgaard Sørensen Midtjyllands Avis 40450036
Helge Weng Midtjyllands Avis
Jens Ingfred Rasmussen Midtjyllands Avis
John Gade Steffensen Morsø Folkeblad
Frank Undall Newsline ApS 40 15 22 15
Niels Husted NHC Foto, Esbjerg 40277826
Claus Fisker Nordfoto 40752031
Keld Navntoft Nordfoto
Pierre Sales Nordfoto
Henning Bagger Nordfoto
Erik Luntang Nordfoto 23603978
Christel Frederiksen Nordfoto
Palle Hedemann Nordfoto Århus
Line Baun Danielsen Nordisk Film
Bendt Godtberg Jensen Nordjyllands Radio
Ole Skouboe Nordjyske Distriktsaviser
Lars Aare Jensen Nordjyske Stiftstidende
Ole Fink Mejlgaard Nordjyske Stiftstidende 21612429
Per Enevold Sørensen Nordjyske Stiftstidende
Lars Pauli Nordjyske Stiftstidende
Jørn Eriksen Nordjyske Stiftstidende
Peter Mortensen Nordjyske Stiftstidende
Henning Hansen Nordjyske Stiftstidende 21407784
Jens Hukiær Nordjyske Stiftstidende
Flemming Olesen Nordjyske Stiftstidende
Jens Ole Pedersen Nordjyske Stiftstidende
Søren Pedersen Nordjyske Stiftstidende 26715320
Per Krogh Nord-Press
Peter Juul Madsen Pejuma Press/associeret medlem
Henrik Jacobsen Politiken 40443038
Rasmus Bech Politiken 40327080
Jens Dresling Politiken 40336701
Kim Agersten Politiken
Finn Frandsen Politiken
Lars Bøgeskov Kristiansen Politiken 40162108
Carsten Godtfredsen Politiken
Ejlif Trier Hansen Politiken
Niels Rasmussen Politiken
Jørn Højmark Rasmussen Politiken 40 38 19 94
Søren Olsen Politiken 21 24 14 50
Mogens Jacobsen Politiken 40443038
Nina Kragh Politiken 40372608
Hans Jørgen Cords Møller Politiken
Allan Nielsen Politiken 40432652
Morten Langkilde Politiken
Christian Frederiksen Politiken 26226776
Claus Bonnerup Politiken 30866090
Søren-Mikael Hansen Politiken
Svend Novrup Politiken og EuroSport
Jørgen Ploug Larsen Pressebureauet Silkeborg
Jens Harder Højbjerg PressHarder 40 11 19 11
Hans Peter Rytter Radio ANR, Aalborg 20804910
Erik Nielsen Radio Fyn 20635121
Peter Troelsen Radio Horsens 23318393
Lars Paaske Radio Syd
Jens Ole Sørensen Radio Viborg 40 73 32 69
Mikkel Becker Ottesen RadioNyhederne 40826908
Lars Petersen Radiosporten 26 47 10 05
Henriette Sø Radiosporten 23283707
Morten Hausborg Radiosporten
Ole Jacobsen Radiosporten, Danmarks Radio
Dorthe Jeggesen Radiosporten, DR 26207694
Peter Piil Clausen Radiosporten, DR
Henrik Brandt Radiosporten, DR
Frank With Radiosporten, DR
Klaus Egelund Randers Amts Avis
Anders Knudsen RAP-Press Foto
Mads Herholdt Regionalen, Næstved - Associeret medlem
Harald Schrøder Ringkjøbing Amts Dagblad
John Thomsen Ringkjøbing Amts Dagblad 21 27 78 95
Lisbeth V. Povlsen Ritzaus Bureau 28572063
Jacob Teilmann Ritzaus Bureau
Mette Richardt Ritzaus Bureau
Kristine Wilkens Ritzaus Bureau
Bent Nielsen Ritzaus Bureau
Anders Laursen Ritzaus Bureau 26705796
Søren Lassen Ritzaus Bureau
Klaus Riis Andersen Ritzaus Bureau
Frederik Bjerregaard Ritzaus Bureau 24242143
Jesper Tornvig Ludvigsen Ritzaus Bureau
Henrik Søe Ritzaus Bureau 22934536
Lars Andersson Ritzaus Bureau
Jørgen Schouboe Ritzaus Bureau
Erling J. Pedersen Roskilde Avis
Søren Steffen Scanpix/Nordfoto 40560620
Henrik Nielsen Se og Hør
Niels-Steen Andersen Se og Hør
Peter Bugge Se og Hør
Winnifred Eriksen Se og Hør
Peter Grosen Jensen Se og Hør
Claus Poulsen Se og Hør
Michael Sørensen Se og Hør
Jørgen Salomonsen Se og Hør
Per Kaae Se og Hør
Jørgen Herbert Se og Hør 40118612
Lone Vandborg Se og Hør
Bengt Svan Se og Hør
Uffe Jensen Sjællandske Dagblade
John Ringstrøm Sjællandske Dagblade
Claus Rasmussen Sjællandske Dagblade
Henning Fristed Sjællandske Dagblade
Lars Chr. Wamberg Skaaning & Wamberg
Lars Skaaning Skaaning og Wamberg
Brian Laursen Skive Folkeblad
Ole Tang Skive Folkeblad 20851511
Kim Plesner Frederiksen Sportal.dk 21606427
Michael Lermark Sportal.dk 40142515
Preben Søborg Sports Foto Aps
Joachim Steenstrup Syddansk Universitet 23305286
Jan Bjarke Nielsen The Voice 26200562
Lars R. Christensen Thisted Dagblad
Lars Bang Bertelsen Thisted Dagblad
Lars Bo Nielsen Thisted Dagblad
Jens Jørgen Brinch Tipsbladet 40353559
Tony Jørgensen Tips-Bladet 28262299
Peter Klar Tips-Bladet
Niels Idskov Tips-Bladet
Mik Schack Tips-Bladet
Erland Vendelbo Mogensen Tips-Bladet
Jens Jørgen Petersen Tips-Bladet 40380323
Søren Karl Jensen Tips-Bladet
Thomas Pyndt Tips-Bladet
Hardy Hounsgaard Tips-Bladet
Per Høyer Hansen Tips-Bladet 20139084 og 26202577
Niels Frydenlund Tips-Bladet
Peter Clausen Tips-Bladet
Carsten Steen Andreasen Tips-Bladet
Niels Jørgen Larsen Tips-Bladet 40147398
Christian Munk Petersen Tipsbladet (deltid) og EuroSport
Poul Lützen Tips-bladet og Berlingske Tidende
Poul Ernstved TV
Jimmy Bøjgaard TV 2 20 24 20 11
Joakim Frøsig TV 2 Nyhederne 40836613
Ulrik Jönsson TV 2 Sportens Tekst-tv 22170749
Frederik Lauesen TV 2-sporten 20243824
Lise Kissmeyer TV 3 sporten 20858163
Martin Dalgaard TV Danmark
Bo Storm Madsen TV Danmark Aalborg/Radio ANR 20805437
Finn Tage Jensen TV2 26724502
Morten Stig Christensen TV2 40556672
Ole Henriksen TV2
Henrik Jensen TV2
Jørn Mader TV2
Lars Jørgen Andersen TV2
Flemming Toft TV2 20243722
Nick Horup TV2
Mette Mostgaard Maltesen TV2 26805865
Torben André Poulsen TV2 Bornholm
John Jäger TV2 København 40 93 48 04
Jørgen Grunnet TV2 København
Lars Steen Pedersen TV2 København
Kai Gottschalck Hartmeyer TV2 Midt Vest
Steen Ankerdal TV2 Morgen TV 40335558
Mogens Jørgensen TV2 Nord
Flemming Mønster TV2 Østjylland 21212021
Thomas Kristensen TV-2 Sporten 20222353
Morten Ankerdal TV2, København 20 24 38 81
Lene Christensen TV2/Midt-Vest 23 43 89 73
Jes Holm Andersen TV3
Svend Gehrs TV3
Carsten Werge TV3 26 72 81 00
Jeppe Horskjær TV3 26728108
Jakob Kjeldbjerg TV3 20 85 67 71
Luna Christofi TV3 21432454
Casper Hjorth-Knudsen TV3 - Viasat Sport 26 72 81 11
Peter Grønborg TVDanmark 40433329
Lisbeth Janniche TvDanmark 20 23 29 23
Tom Erik Kampman TvDanmark 21 71 96 68
Anders Lund TV-sporten
Kristian Høgh TV-Trekanten
Erik Alexander Ude og Hjemme
Finn Paske Ude og Hjemme
Frits Ahlstrøm UEFA
Dorthe Liljensøe Ugebladet Søndag
Johnny Johansen Ugebladet Søndag
Lars Bogs Ugeposten Helsinge, Græsted, Gilleleje
Anders Møllenberg Vejle Amts Folkeblad
Lasse Schmidt Vejle Amts Folkeblad
Morten Guldberg Vejle Amts Folkeblad 22376811
Flemming Frederiksen Vejle Amts Folkeblad
Flemming Linnebjerg Vejle Amts Folkeblad 24849944
Michael Eskebjerg Viborg Stifts Folkeblad
Henrik Larsen Viborg Stifts Folkeblad 21229424
Peter Jervin Viborg Stifts Folkeblad
Torben Mikkelsen Viborg Stifts Folkeblad
Flemming Madsen VLR - Vejle Lokal Radio 20679822
Troels Mylenberg Weekendavisen

Der er 607 personer på listen.

Desuden har otte nye medlemmer meldt sig ind,
De registreres først på selve medlemslisten, når deres kontingent er indbetalt til kasserer Flemming Olesen.