Danske Sportsjournalister
NyhederPRMMedlemslisteOrganisationDebatforumOm DSStadionGuideLinksBilledgalleriKontaktAIPS
   
Flere nyheder
Flere pressemeddelelser

 

 

Pressemeddelelse: Startlisten Post Cup´en

Torsdag d. 16. september 1999

Foreløbig startliste til Post Cup finalen i Horsens d. 19/9 1999.


1. Michael Blaudzun Team Home Jack&Jones DEN19730430
2. Renè Jørgensen Team Home Jack&Jones DEN19750726
3. Michael Rosborg Team Home Jack&Jones DEN19710315
4. Marc Strange Jacobsen Team Home Jack&Jones DEN19750208
5. Martin Kryger Team Acceptcard DEN19680705
6. Morten Sonne Team Acceptcard DEN19700101
7. Jacob Moe Team Acceptcard DEN19750119
8. Danny Jonasson Team Acceptcard DEN19741001
9. Jacob Piil Team Acceptcard DEN19730309
10. Michael Andersson Team Acceptcard SWE19670403
11. Jonas Emanuelsson Crescent
12. Martin Johansson Crescent
13. Robert Østerling Crescent
14. Johan Fladin Crescent
15. Jonas Rydberg Crescent
16. Mikael Andersson Crescent
17. Thor Hushoud Ringerike CK
18. Gabriel Rasch Ringerike CK
19. Roy Sønsterud Ringerike CK
20. Mads Kaggestad Ringerike CK
21. Rune Jogert Ringerike CK
22. Gisle Vikøer Ringerike CK
23. Alexander Kjær Ringerike CK
24. Patrick Holsche Peugeot- Team Berlin GER19800612
25. Bjørn Schrøder Peugeot-Team Berlin GER19801027
26. Sascha Lutz Peugeot-Team Berlin GER19800817
27. Felix Rensch Peugeot-Team Berlin GER19800823
28. Thomas Tinius Peugeot-Team Berlin GER19600412
29. Mike Herold Peugeot-Team Berlin GER19650426
30. Roland Støckigt Peugeot-Team Berlin GER19771005
31. Andreas Muller Peugeot-Team Berlin GER19791125
32. Henrik Paasch Peugeot- Team Berlin GER19770106
33. Morten Christiansen Cycling Horsens DEN19790121
34. Jakob Andersen Cycling Horsens DEN19730803
35. Michael Kronborg Cycling Horsens DEN19750615
36. Brian Larsen Cycling Horsens DEN19761227
37. Jacob Nielsen Cycling Horsens DEN19780112
38. Morten Pedersen Cycling Horsens DEN19750425
39. Peter Rosendal Cycling Horsens DEN19770527
40. Thomas B Eriksen Team Bornholm DEN19790213
41. Morten Rejnhold Team Bornholm DEN19740709
42. Henrik Simper Team Bornholm DEN19790817
43. Thomas Petersen Team Bornholm DEN19760806
44. Tom Dalkvist Team Bornholm DEN19620325
45. Kim Malling Kiær Team Bornholm DEN19610220
46. Carl Chr. Pedersen Herning CK DEN19661012
47. Ari Højgaard Herning CK DEN19740905
48. Frank Hyldgaard Herning CK DEN19740730
49. Dennis Mark Herning CK DEN19770410
50. Nicolai Knudsen Herning CK DEN19780627
51. Peter Salskov Jensen Herning CK DEN19780220
52. Flemming Bennetsen Herning CK DEN19730627
53. Morten Helmer Nielsen Team Cycling Ringsted
54. Morten Bugge Andersen Team Cycling Ringsted
55. Martin Sejling Team Cycling Ringsted
56. Frederik Berthelsen Team Cycling Ringsted
57. Torben B Knudsen Team Cycling Ringsted
58. Henrik Jacobsen Team Cycling Ringsted
59. Mads Bugge Andersen Team Cycling Ringsted
60. Henrik Djernis Team Cycling Ringsted
61. Camillo Graversen Team Cycling Ringsted
62. Rene Jakobsen Jylland/Fyn
63. Kenni Schmidt Jylland/Fyn
64. Carsten Maul Jylland/Fyn
65. Peder Stald Thomsen Jylland/Fyn
66. Peter Iten Jylland/Fyn
67. Michael Laursen Skive Mix DEN19760326
68. Tom Breschel Skive Mix DEN19630828
69. Jimmi Petersen Skive Mix DEN19740710
70. Peter Jensen Skive Mix DEN19751113
71. Morten Malling Skive Mix DEN19731211
72. Thomas Glud Skive Mix DEN19700518
73. Allan Johansen Team Chicky World
74. Bjarke Nielsen Team Chicky World
75. Mark Tune Madsen Team Chicky World
76. Dennis Rasmussen Team Chicky World
77. Nicki Sørensen Team Chicky World
78. Martin Rittsel Team Chicky World
79. Svein G Hølestøl Team Chicky World
80. Steffen Kjærgård Team Chicky World
81. Torsten Schmidt Team Chicky World
82. Lars Bak Silkeborg
83. Frank Hyrsting Silkeborg
84. Michael Reihs Silkeborg
85. Kim Foldager Silkeborg
86. Klavs Nielsen Silkeborg
87. Nicolai Palm Silkeborg
88. Jan Jespersen Team Kvickly
89. Brian Henriksen Team Kvickly
90. Peter Steen Team Kvickly
91. Nicolaj Kjærgård Team Kvickly
92. Leon Vibholm Team Kvickly
93. Mikael Wranquist Team Kvickly
94. Martin Sørensen Team Kvickly
95. Claus Holm Team Fakta DEN19700627
96. Allan Bo Andresen Team Fakta DEN19730219
97. Jacob Gram Nielsen Team Fakta DEN19760615
98. Jimmy Hansen Team Fakta DEN19740208
99. Mikkel Holm Team Fakta DEN19780929
100. Marc Stegger Sørensen Team Fakta DEN19750724
101. Peter Sejr Team Fakta DEN19651210
102. Lasse Jonasson Team Fakta DEN19771009
103. Rene Lohse Team Fakta DEN19790203
104. Arv Hvam OCK Odense DEN19750312
105. Sune Therkildsen OCK Odense DEN19740508
106. Rasmus Madsen OCK Odense DEN19760726
107. Brian Funder OCK Odense DEN19801021
108. Ole Ørsted OCK Odense DEN19740914
109. Casper Bay OCK Odense DEN19740606
110. Henrik Thinggaard Randers/Holstebro Mix DEN19720510
111. Carl Henning Brøndberg Randers/Holstebro Mix DEN19700107
112. Lars Wirenbjerg Randers/Holstebro Mix DEN19790416
113. Stig Dam Randers/Holstebro Mix DEN19750603
114. John Fuglsang Randers/Holstebro Mix DEN19740609
115. Michel Laursen Randers/Holstebro Mix DEN19790204
116. Morten Klein Glostrup Mix
117. Allan Mira Glostrup Mix
118. Jens Tausgaard Glostrup Mix
119. Lars Bo Lomholt Glostrup Mix
120. Jesper Larsen Glostrup Mix
121. Theis Seier Glostrup Mix
122. Valentin Tabor ABC DEN19790201
123. Jakob I Hansen ABC DEN19790514
124. Lars Thomsen ABC DEN19770212
125. Morten Tamstrup ABC DEN19791008
126. Anders Kristensen ABC DEN19800327
127. Casper Åby Hansen ABC DEN19740303
128. Oscar Stenstrøm Olmo - Finland U 23
129. Mareck Salermo Olmo - Finland U 23
130. Toni Lehtimaki Olmo - Finland U 23
131. Juha Posio Olmo - Finland U 23


Bemærk at hvert hold kun kan stille med max. 6 ryttere.