Danske Sportsjournalister
NyhederPRMMedlemslisteOrganisationDebatforumOm DSStadionGuideLinksBilledgalleriKontaktAIPS
   
Flere nyheder
Flere pressemeddelelser

 

 

Den nye ledelse i DS

Torsdag d. 6. marts 2003

Formand: Steen Ankerdal, Free Lance
Privat: N. Dalhoffsvej 6, 2000 Frederiksberg, tlf. og fax nr. 38330374, mobil 40335558. e-mail: ankerdal@mail.tele.dk


Kasserer: Flemming Olesen, Nordjyske Stiftstidende
Privat: Doktorvej 7, Gudumholm, 9280 Storvorde, tlf. 98316030 pr., 99353345 arb., telefax 99353375.
e-mail: flemming.olesen@nordjyske.dk


Sekretær: Tommy Poulsen, Horsens Folkeblad.
Privat: Skovparken 16, 8783 Hornsyld, tlf. og fax nr. 75687707, tlf. 76272050 arb., mobil 40293257, e-mail: tommy.poulsen@horsens-folkeblad.dk


Uddannelseschef: Hanne Højer, B. T.
Privat: Bellmannsgade 8, 1. tv., 2100 København Ø., tlf. 39209260 privat, tlf. 33757533 arb.
e-mail: hanne.hojer@get2net.dk eller hojer@bt.dk


Marco de los Reyes, Berlingske Tidende.
Privat: Nørreallé 11A, 2200 København N, privat tlf. 3536 2307, tlf. 3375 7575 arbejde, mobil: 5121 5547, e-mail: marco@berlingske.dk


PF-repræsentant:
Per Kjærbye, Free lance
Privat: Kigkurren 6-8, 2300 København S. tlf. 32547202, mobil: 2370 6900, fax 32541673, e-mail: per-k@worldonline.dk


Line Skovgaard Ernlund, TV3 sporten.
Privat: Ryesgade 112 B, 3. sal til venstre, 2100 København Ø.,Tlf. 38109966 privat, 32646620 arb.,27285826 mobil.
e-mail: line.ernlund@viasat.dk


1. suppleant:
Mads Glenn Wehlast, Ekstra Bladet
Privat: Mølletoften 11, 2800 Lyngby, arb. tlf. 3347 2772, privat: 4596 3007, telefax 3314 1000, mobil: 4046 1313
e-mail: mgw@eb.dk


2. suppleant
Dennis Ritter, Danmarks Radio.
Privat: Dildhaven 5, 2. sal til venstre, 2730 Herlev
Tlf. 35204931 arb., 20250531 mobil.
e-mail: dri@dr.dk


3. suppleant
Jens Dresling, PF, Politiken.
Privat: Præstegårds Allé 18, 2700 Brønshøj
Tlf. 3881 3841 privat, 33118511 arbejde, 40336701 mobil.
e-mail: jens.dresling@pol.dk