Medlemslisten skal tilbage på hjemmesiden

Af Karl Aage Dalgaard

For et par år siden fik foreningens hjemmeside et nyt og mere moderne udseende, men det var ikke uden omkostninger. I det gamle format lå der en fortegnelse over foreningens medlemmer, men den blev åbenbart så sur, at den bare forsvandt ud i den blå luft.

Nu arbejder bestyrelsen på at skabe en ny medlemsliste – ikke mindst efter flere opfordringer. Listen bliver dog ikke meget værd uden din hjælp. Vi har brug for følgende data: navn, bopæl, telefonnummer (mobil), e-mailadresse (bl.a. til nyhedsbrev) og fødselsdag. Du er velkommen til at nævne profession og evt. arbejdsplads, men det er underordnet.

Måske har vi allerede dine data, men send dem alligevel for en sikkerheds skyld til
Karl Aage Dalgaard – klaage@outlook.dk.
Jo før, jo bedre og jo hurtigere kommer der en medlemsliste på hjemmesiden.

Vi sender løbende nyhedsbrev ud – og man kan tilmelde sig her:

https://danskesportsjournalister.us5.list-manage.com/subscribe?u=d277ccdcadfacb0a130696895&id=3e8ac3b052

Danske Sportsjournalister er også på Facebook – bliv medlem af gruppen her:

https://www.facebook.com/groups/295364830496447

Sammenlagt er der p.t. 408 medlemmer i DS – heraf 360 på Facebook.