Danske Sportsjournalister
NyhederPRMMedlemslisteOrganisationDebatforumOm DSStadionGuideLinksBilledgalleriKontaktAIPS
   
Flere nyheder
Flere pressemeddelelser

 

 

Nyeste e-mail-liste

Torsdag d. 10. august 2000

Sådan kommer du i forbindelse med de danske avisredaktioner via e-mail:

ekstrabladet@sport.dk
jan.jensen@eb.dk
agmm@mail.tele.dk (Allan Pedersen)
mgw@eb.dk (Mads Glenn Wehlast)
charlotte.pedersen@eb.dk
bt@bt.dk
kim@bt.dk
sporten@pol.dk
Soren-Mikael.Hansen@pol-dk
Rasmus.Bech@pol.dk
Soren.Olsen@pol.dk
Niss@post6.tele.dk
sporten@berlingske.dk
sta@berlingske.dk (Steen Ankerdal)
lwe@berlingske.dk (Lars Werge)
cat@berlingske.dk (Cathrin Terney Tromborg)
kula@berlingske.dk (Kurt Lassen)
sport@jp.dk
frits.christensen@jp.dk
redaktion@tipsblad.dk
jens.joergen.petersen@tipsblad.dk
peter.clausen@tipsblad.dk
rb@ritzau.dk
sport@stiften.dk (Århus)
sporten@fyens.dk
nab@fyens.dk (Niels Abildtrup)
lra@fyens.dk (Leif Rasmussen)
jba@fyens.dk (Jan Bonde)
sport@aasti.dk (Aalborg)
hexhax@post.tele.dk (Henning Hansen)
jyskevestkysten@jv.dk
andreas.kraul@aktuelt.dk
poul.nielsen@aktuelt.dk
guldberg@vaf-fd.dk (Vejle)
mikk@de-bergske.dk (Viborg)
jerv@de-bergske.dk
henn@de-bergske.dk
eske@de-bergske.dk
sporten@sj-dagblad.dk
claus.rasmussen@sj-dagblade.dk
john.ringstroem@sj-dagblade.dk
sporten@fynsamtsavis.dk
jan.kjeldtoft@fyensamtsavis.dk
brian.ravn@fynsamtsavis.dk
hf@herningfolkeblad.dk
fni@herningfolkeblad.dk (Frits Nielsen)
sporten@horsens-folkeblad.dk
tommy.poulsen@horsens-folkeblad.dk
tsoerensen@hotmail.com (Thomas Sørensen)
torben.andersen@horsens-folkeblad.dk
sport@midtjyllandsavis.dk
peterpas@midtjyllandsavis.dk (Peter Sørensen)
sporten.faa@db-faa.dk (Frederiksborg Amts Avis)
sporten@db-faa.dk (Dagbladet Ringsted)
clritter@worldonline.dk (Carsten Ritter, Holbæk)
redaktion@venstrebladet.dk (Holbæk Amts Venstreblad)
thisted-sport@de-bergske.dk
redaktion@morsf.dk (Morsø)
redaktion@folketidende.dk (Lolland Falster)
redaktion@bhstid.dk
sport@skivefolkeblad.dk
ole.tang@skivefolkeblad.dk
brian-laursen@skivefolkeblad.dk
tosh@de-bergske.dk (Ringkøbing)
erling.madsen@ajourpress.dk
jan.bjarke@voice.dk
tystrup@person.dk
vogelius@pressefotograf.dk
lars.ronbog@mail.danbbs.dk
elj@nordfoto.dk (Erik Luntang)

DS:
thor.dk@post.tele.dk (Flemming Thor)
hc_moller@get2net.dk
hanne.hojer@get2net.dk
poul.erik.andersson@mail.tele.dk
per-k@worldonline.dk (Per Kjærbye)
tommy.poulsen@horsens-folkeblad.dk
sta@berlingske.dk (Steen Ankerdal)
Rasmus.Bech@pol.dk (Rasmus Bech)
flemming.olesen@nordjyske.dk
lra@fyens.dk (Leif Rasmussen)
flto@tv2.dk (Flemming Toft)
rapo@post6.tele.dk (Lars Poulsen)

De elektroniske:
radiosport@dr.dk (radiosporten)
hbt@dr.dk (Henrik Brandt)
bbo@dr.dk (Birgitte Borch)
jgn@dr.dk (Jørgen Rasmussen)
tvsport@dr.dk
hrn@dr.dk (Holger Rasmussen)
shn@dr.dk (Søren Hedegaard Nielsen)
NCR@dr.dk (Natasja Crone)
osa@dr.dk (Olav Skaaning Andersen)
dri@dr.dk (Dennis Ritter)
sporten@dr.dk
info@tv2.dk
msch@tv2.dk (Morten Stig Christensen)
olhe@tv2.dk (Ole Henriksen)
flto@tv2.dk (Flemming Toft)
joja@tv2.dk (John Jæger)
laan@tv2.dk (Lars Jørgen Andersen)
moan@tv2.dk (Morten Ankerdal)
fije@tv2.dk (Finn Tage Jensen)
carsten.werge@viasat.dk
Jeppe.Horskjaer@viasat.dk
Lise.Kissmeyer@Viasat.dk
Henrik.Knudsen@Viasat.dk
hka@dr.dk (Hans Krabbe, DR)
fwi@dr.dk (Frank With)
ekn@dr.dk (Erik Nielsen, Fyn)
mhg@dr.dk (Morten Hausborg)
pul@dr.dk (Poul Sørensen, Vejle)
jsha@dr.dk (Jakob Strøm, Kanal 94)
jos@radioviborg.dk (Jens Ole Sørensen, Viborg)
pil-ryt@mail1.stofanet.dk (Hans Peter Rytter)
bgo@dr.dk (Bendt Godtberg)
bold@bold.dk
carsten@bold.dk
redaktion@sportal
michael.lermark@sportal.dk
kim.plesner@sportal.dk
martin.dalgaard@tvdanmark.dk

tilføjelser/ændringer siden sidst:
nordfoto@nordfoto.dk
flmo@tv2oj.dk (TV2 Østjylland, Flemming Mønster)
dan-prangsgaard.dh@de-bergske.dk (Holstebro Dagblad, den gamle adresse er udgået).
Frederiksborg Amts Avis har ny e-mail-adresse:
sporten.faa@db-faa.dk
dri@dr.dk (Dennis Ritter, DRTV)
Jeppe.Horskjaer@viasat.dk
nab@fyens.dk (Niels Abildtrup)
redaktion@bhstid.dk (Bornholms Tidende)
redaktion@sportal.dk
michael.lermark@sportal.dk
kim.plesner@sportal.dk
erling.madsen@ajourpress.dk

Du kan evt. kopiere denne liste, så du udsender meddelelser til hele denne stribe af kolleger i et hug.
Endnu en service fra DS Home Page.

Tilføjelser eller ændringer bedes sendt til:
tommy.poulsen@horsens-folkeblad.dk