Danske Sportsjournalister
NyhederPRMMedlemslisteOrganisationDebatforumOm DSStadionGuideLinksBilledgalleriKontaktAIPS
   
Flere nyheder
Flere pressemeddelelser

 

 

Vore 610 medlemmer

Tirsdag d. 15. august 2000

Telefon- og medlemsliste for vore 610 medlemmer af Danske Sportsjournalister:

Navn Firma Arb. Tlf. Priv. Tlf. Mobil

Thomas Nielsen-Grøn 86189281 86189281
Bent Nyegaard 66143133
Jens Bang 54605590
Kim Mikkelsen 26711431
John Jakobsen AG/Grønlandsposten, Nuuk 002 99 32 10 83 002 99 32 14 51 002 99 57 92 20
Erling Madsen ajour pressebureau 45765700
Nicolai Kampmann Aktuelt 33184000 35853816
Chr. Weide Larsen Aktuelt 33184000 40870001
Poul Nielsen Aktuelt 33184000 45938898
Andreas Kraul Aktuelt 33242618 21490456
Jacob Henriques Aktuelt 33184000 33261844
Ellen Vibeke "Sørine" Gotfredsen Aktuelt
Jørgen Campbell Aktuelt 33184000 33321861
Marianne Leth Aktuelt 33324001
Jørgen Schiøttz Aktuelt 45831115
Linda Laugesen All Star Photo 32846424
Henrik Lund Jensen Alt om Løb - Associeret medlem 66173564 66174526
Bo Nymann Pedersen Amager Bladet 31542110
Poul F. Andersen Amtsavisen, Randers 87122280 86438887
Poul Erik Andersson Anderssons Bureau 44981415 44981415
Axel Alstrup Andre 56141539
Flemming Andersen Andre
Halvor Bo Rasmussen Andre 44651121
Klaus Kristian Hansen Andre 86240773
Mogens Braad Christensen Andre
Henning Hauth Andre 45571403
Svend Folke Hermansen Andre 49701445
Erik Gleie Andre 32531628
Niels Bastholm Andre 66137313
Hans Peter Blicher Jørgensen Andre 66187999
Dan Selgen Bjerring Andre 43612423
Erik Berth Andre 54856455
Max Bendixen Andre
Trine Bay Andre 33230505
Christian Clausen Andre 48243543
Kim Barren Andre 62210023
Henrik Lerche Andre 45888144
Morten Lindeskov Andersen Andre 56953210
Jens Henrik Jensen Andre 20666827 20666827
Morten Bruun Andre 86148566-28
Magnus Bredsdorff Andre 31544808
Erik Hveisel Hansen Andre 75821202
Ole Green Andre 46564808
Niels-Jacob Andersen Andre
Preben Dabelsteen Andre Hemmeligt
Morten Ravn Andre 86271289
H. C. Møller Andre 39290238
Niels-Christian Niels-Christiansen Andre 45855598
Flemming Nielsen Andre 49708884 23300484
Finn Kobberø Andre Hemmeligt
Jørgen Volmer Nielsen Andre 66111106
Miki Mistrati Andre
Peter Rasmussen Andre 97123681
Iver Høj Nielsen Andre
Mogens Ruggaard Andre 38284542
Ulrik Skotte Andre 35832715
Hans Erik Struckmann Andre 35361287
Kurt Thyboe Andre 0034 3 636 2194
Morten Vassing Andre
Ole Vesterskov Andre 98920568
Ejvind Olesen Andre 45862149
Leif Lund Andre 46363938
Rudy Nielsen Andre 43710749
Allan Margolinsky Andre 35361501
Susanne Lohse Andre
Knud Lundberg Andre 39621195
Claus Jensen ANR 99349994 40727129 20997188
Jeppe Locht ANR, Aalborg 99349934 86276116
Mogens Holmberg API Pressefoto 32583151 40332151
Per H. Jacobsen Århus Stiftstidende 87401419 26460456
Peter Vestergaard Århus Stiftstidende 87401415 86113090 21262265
Jan Schouby Århus Stiftstidende 87401417 86540089
Tejs Dahl Mikkelsen Århus Stiftstidende 87401419 86216159
Torben Birch Århus Stiftstidende 86986667 86986667 40176687
Steen Nedell Christensen Århus Stiftstidende 87401419 40342354 40342354
Tania Clausager Århus Stiftstidende 87401375 86188460 40528827
Peter Eilertsen Århus Stiftstidende 87401010/87401416 direkte 86293629
Niels Bjerggaard Århus Stiftstidende 87401010 86192240
Karsten Bjørno Johansson Århus Stiftstidende 86784000 86109546
Christian Askov Askov Press 75258900 75258010 30711888
Søren Tidmand Associeret medlem 40353095 40353095
Aage Klostermann Associeret medlem
Jan Eric Johnsen Associeret medlem 40413306 40413306
Jan Christensen Associeret medlem 40413060 40413060
Jens Nørgaard Larsen B.T, 33757533 49223824
Anders Bo Larsen B.T.
Bax Lindhardt B.T. 33757533 32544080 40681441
Nils Meilvang B.T. 33757533 40309323
Lars Møller B.T. 33757533 33792297 20742297
Bent Kirkegaard Rasmussen B.T. 33757533 36490175
Bent Sørensen B.T. 53736370
Hanne Højer B.T. 33757533 39209260 40825619
Dennis Drejer B.T. 39181696
Per Steffensen B.T. 33757533 20970105 20970105
Ernst van Norde B.T. 86100233 32951224
Kim Simmelsgaard B.T. 33757533 38101875
Jørgen Erik Pihl B.T. 33757533 20851140 20851140
Bjarne Olsen B.T. 33757533 32518028
Klaus Moe B.T. 33757533 20851138
Joakim Jakobsen B.T. 32597791 20194151
Lars Hendel B.T. 86 10 02 33/86 82 56 05 86 80 55 06 20 81 75 33
Georg Laumann Jespersen B.T. 33757533 56141485
Børge Munk Jensen B.T. 39654228
Flemming Vitus Nielsen B.T. 33757533 20851141 20851141
Lars Westh Jacobsen B.T. 33757533 49261283 20661283
John Bjørklund B.T. 33757533 38603612
Claus Gundestrup B.T. 33757533 98428184 28186784
Egon Andersen B.T. 33757533
Christian Krabbe Barfoed B.T. Hemmeligt
Jorge Jensen B.T. 58529501
Karl Aage Dalgaard B.T. 33757533 31864301
Flemming Brandt B.T. 33 75 72 97 32 84 27 07 23 84 03 68
Peter Brüchmann B.T. 33757533 38339969
Steen Uno Christensen B.T. 33757533 20851139 20851139
Michael Dahm B.T. 33757533 36708004
Peter Fredberg B.T. 33757533 45875721 20851146
Thomas Sjørup Hansen B.T. 33757325 35859928 22439114
Susanne Horsdal B.T. 33757533 33251923 20851142
Anders Eggert Bay B.T. 33757533 33213180 40843180
Kalle Kvist B.T. - Aalborg 98138600 98247374
Thomas Idskov B.T. - Aalborg 98138600 98184750 40580800
Ib Pilegaard B.T. Århus 86100233 86927950 20858025
Finn Bjørnvig Hansen B.T. On Line 33757330 48252336
Niels O. Hansen B.T. Online
Hans Christian Jensen B.T. Online 42840032
Ole Ravn B.T., Kolding 75525500 75518012 20913560
Torben Larsen B.T., Odense 66137575 63613411 40162222
Thorsten Dam Berlingske Tidende 33757575 20741821 20861099
Lars Hauth Berlingske Tidende 55 99 01 88 23711373
Steen Ankerdal Berlingske Tidende 33757575 38330374 40335558
Jesper Dahl Caruso Berlingske Tidende 33752257 33 12 51 01 28181307
Liselotte Sabroe Berlingske Tidende 33757575
Morten Juhl Berlingske Tidende 33757575 35438313
Marco de los Reyes Berlingske Tidende 33757575 35362307
Jakob Kvist Berlingske Tidende 33757575 32953404
Kurt Lassen Berlingske Tidende 33757575 38111754 40848567
Jan Løfberg Berlingske Tidende 33757575 32840948
Kurt Stendal Berlingske Tidende 33757575 42480319
Cathrin Terney Tromborg Berlingske Tidende 33752210 38111721 20412111
Lars Werge Andersen Berlingske Tidende 33757575 56639610
Jan Mitchell Berlingske Tidende 57673600/381 46359135 20 22 03 81
Anders Kamper Berlingske Tidende 33757575 38 74 58 60
Tom Wikborg Berlingske Tidende 33757575
Harvy Hansen Berlingske Tidende 86743201
Peter Fernando Berlingske Tidende 32545808
Bent Bernardi Sørensen Bernardi Press 97216397 40195897
Holger Blom Billed Bladet 31231611 40269095
Carsten Rolighed Lauridsen Billed Bladet 31231611 40251314 40251314
Casper Nielsen Billed Bladet 31231611 38198387
May Britt Wiviann Larsen Billed Bladet 31231611 40116559 40116559
Jørn Kirk Billed Bladet 31231611 48246696
Kristian Bo Eriksen Billed Bladet 31231611
Carsten Johansen Bold.dk
Anders Paaskesen bold.dk 33919442 35435999
Ole B. Christensen Bornholms Tidende 56951400
Kjeld Lundbæk Bornholms Tidende 56951400 56966230
Carl Johan Pickel Bornholms Tidende 56951400 56955570
Flemming Anthony Brønshøj Husun Avis 38603003
Casper Thorsøe Casper Thorsøe Video Production 32951224
Morten Friis Jørgensen City Pressekontor 33338480
Peter Bidstrup DAF Information - Associeret medlem 43900125 43900125
Heinrich Duholm DAF-Information - Associeret medlem
Michael Bjørn Hansen Dagbladet 57673600/383 66 14 32 36 20 29 03 83
Jens Kragh Iversen Dagbladet Der Nordschleswiger 74623880 74620949
Jeppe Lodberg Dagbladet Ringsted 57673600/382 48174816 20 32 03 82
Lars Ahn Pedersen Dagbladet Roskilde Tidende 46328600/208 46341965
Eline Andersen Danmarks Idræts-Forbund 46326244
Søren Juul Baunsgaard Danmarks Journalisthøjskole 89440440 75610201 23809979
Ole Larsen Danmarks Radio 35204900/35203040 62271975
Peter Jensen Danmarks Radio 35204900/35203040 66140987
Jan Harkamp Danmarks Radio 35204900/35203040 39682043
Natasja Crone Back Danmarks Radio 35204900/35203040 21684868 21684868
Jørgen B. Rasmussen Danmarks Radio 35206497 59471993
Lars André Adrian Danmarks Radio 35203040 31544031
Claus Borre Danmarks Radio 35204900/35203040 Hemmeligt
Asger Zangenberg Danmarks Radio 35204900/35203040 43999229
Jan Rosendal Danmarks Radio 35204900/35203040 38802574
Thomas Vestergaard Danmarks Radio 35204900/35203040 48711181
Kent Nikolajsen Danmarks Radio 35204936 57618101 21206350
Carsten Bundgaard Danmarks Radio 35204900/35203040 Hemmeligt
Henrik Saabye Nielsen Danmarks Radio 35204900/35203040 21692030 21692030
Søren Elmenhoff Kristensen Danmarks Radio 35204900/35203040 Hemmeligt
Dennis Ritter Danmarks Radio 35204900/35203040 20990809 20990809
Holger Rasmussen Danmarks Radio 35204928 59186358
Peter Nørrelund Danmarks Radio 35204900/35203040 38894955 21407102
Camilla Dam Danmarks Radio 35206497 39209779 22129779
Birgitte Borch Danmarks Radio - radiosporten 39400200
Joachim Steenstrup Danmarks Radio Online 35206496 35265286 23305286
Kristian Boye Danmarks Radio TV-sporten 35204904 39669397 20160766
Carsten Løvschall Danmarks Radio, Århus 87397477 86176080
Hans Krabbe Danmarks Radio, Midt Vest/Radiosporten 96107500 97424171
Lene Kristine Aarup Ugilt Hansen Danmarks Radio, TV-sporten 35204919 33215036
Søren Hedegaard Nielsen Danmarks Radio/TV-sporten 35204939 46327190 20250157
Torben Lollike Dansk Badminton Forbund 43262147 57674486 20409889
Kjeld Hammer Dansk Håndbold Forbund 43262626 35431748 20336469
Karin Albrechtsen Den store danske Encyklopædi 35150700
Gerdt Hylbæk Nielsen DGI 79404040 86770890 20809360
Jens Sejer Andersen DGI.-Bladet 79404060 75838082
Torben Elsig-Pedersen DGI-Bladet 79404040 75876140
Ib Søby DK 4 35 86 50 50 47 50 10 12 26 61 77 01
Tommy Troelsen DK 4 Hemmeligt
Henrik Liniger DR Holstebro 96107500 86626340 40272386
Hanne Kokkegård DR Nyheder Online og Tekst-tv 86121320 23455881
Peder Meisner DR Radio Fyn 63 15 77 00 66 13 27 05 23 42 06 52
Carsten Fischer DR1, Århus 87397080
Rikke Skov DR-2 35204952 33790024
Johnny Petersen DR-Regional, Næstved 55753400 58195150
Jens Hansen DR-sporten 35204942 35435101 20713810
Kurt Poulsen Ekstra Bladet 33472346 43643717
Dan Melchior Ekstra Bladet 33472956 39564979
Erik Kragh Ekstra Bladet 83132744 86240677
Ole Frederiksen Ekstra Bladet 66110111 66135206
Olav Skaaning Andersen Ekstra Bladet 35394969 21732160
Mads Winther Ekstra Bladet 33111313 31859181
Piet Baunø Ekstra Bladet 33472711 39275290
Lars Poulsen Ekstra Bladet 33111313 55772765 20331313
Morten Bruun Ekstra Bladet 38608360
Claus Bjørn Larsen Ekstra Bladet 33111313 21269520
Ole Buntzen Ekstra Bladet 33111313
Trine Larsen Ekstra Bladet 31230505
Viggo Landau Ekstra Bladet 86132744 40546051 40546051
Claus Lunde-Christensen Ekstra Bladet 33111313/33472627
Torben Rask Laursen Ekstra Bladet 86132441 87640250 20101962
Bjarne Nielsen Ekstra Bladet 86132441direkte/86132744 Hemmeligt 40290478
Charlotte Pedersen Ekstra Bladet 86132441 86201433 40331313
Allan Sand Pedersen Ekstra Bladet 86132744 86542614 40349097
Brian Askvig Ekstra Bladet 86132441 86165848
Allan Olsen Ekstra Bladet 33111313/33472627 38116255
Vagn Nielsen Ekstra Bladet 33472572 36474294 20271500
Hans Christian Blem Ekstra Bladet 33472627 38345272 40404340
Mads Glenn Wehlast Ekstra Bladet 33472772 45963007 40461313
Torben Kristensen Ekstra Bladet 33111313/33472627 46373837
Peter Bagge Nielsen Ekstra Bladet 86132441 86285791 40176791
Flemming Thor Madsen Ekstra Bladet 33111313/33472816 55732491 21 40 13 13
Jan Grarup Ekstra Bladet 33111313/33472627 direkte 39900305
Troels Christensen Ekstra Bladet 33472423 38197110
Henrik Flødstrup Ekstra Bladet 33111313/33472627 direkte 39629503
Morten Bjørn Jensen Ekstra Bladet 21601313 21601313
Ejvind Fritzbøger Ekstra Bladet 33111313/33472627 direkte 32555009 40453640
Olle Trap Ekstra Bladet 33111313/33472627
Niels Chr. Jung Ekstra Bladet 33 31 17 77 20 61 76 94
Svend Nielsen Ekstra Bladet 45865811
Jørgen Reinbeck Ekstra Bladet 33111313/33472627 47749915 40576251
Jan Jensen Ekstra Bladet 33111313/33472402 38748618 40325053
Vagn Jensen Ekstra Bladet 33472923 35377051 20141313
Lars Jørgensen Ekstra Bladet 33111313/33472768 40421407
Ole Kramme Ekstra Bladet 33111313/33472627 33123885
Finn Stilling Ekstra Bladet 33111313/33472627 54858295 20303322
Lennart Schønberg Christiansen Ekstra Bladet Næstved 55725000 54852044
Michael Winther-Rasmussen Ekstra Bladets Internetredaktion 38 10 63 49
Mogens Madsen Ekstra Bladets Internets redakt. 33472908 33231406
Michael Westergren EuroSport og Berlingske Tidende 35865050 35556680
Mikael Hjuler Fagpres 42918220 40455657 40455657
Ole V. Hansen Familie Journalen 36303333 33141919
Lars Aarø Focus/free lance 30861967 30861967
Lone Pagh Fødevareministeriet 45663588
Flemming Jeppesen Fokus 40421434 40421434
Peter Clausen Forlaget Benjamin A/S 39 15 03 18 35431139 28 89 12 58
Lars Ramlow Frederiksborg Amts Avis 45 81 63 67 40 81 85 89
Jan Rosenthal Frederiksborg Amts Avis 48244100 48247890 40457890
René Larsen Frederiksborg Amts Avis 48244100 42267094
Hans Grønfeldt Free lance Hemmeligt
Kurt Leth Free lance 97403140 30950067/40871500
Preben Nyborg Madsen Free lance 22169967 22169967
Jørgen Sørensen Free lance 49202555
Birger Vogelius Free lance 40184036 46731906 40184036
Michael Møller Carlsen Free lance 20137859 20137859
Bent Otto Hansen Free lance 43904422 20864213 20864213
Finn John Carlsson Free lance 55442620 40142620 40142620
Morten Møller Free lance 98 19 65 95
Poul Albret Free lance 43640296
Pia Koppelman Free lance 32549824 32549824 40849824
John Idorn Free lance 45768206
Per Kjærbye Free lance 32547202 26186668
Lars Henrik Laursen Free lance 40251314
Kristian Linnemann Free lance 40524934
Niels Nyholm Free lance 66118230
Ole Kjær Free lance 40356968 40356968
Thomas Willmann Free lance 31871232 31871232
Burt Seeger Free lance 39642022
Mogens Flindt Free lance 40200248 40200248
Ole Steen Free lance
Claus Thorsted Free lance 74433333 74433333
Heine Pedersen Free lance 35262635
Kurt Hardi Free lance 40373914 40373914 40373914
Martin Foldgast Free lance 86196457
Per Vinther Free lance 86942121 86942121 40210120
Lars Rønbøg Free lance 58195250 58195250 20667929
Horst H. Schoop Free lance 75508977
Irfan Kurtulmus Free lance 35262761/31427868
Hans Lucht Free lance
Tommy Christiansen Free lance 55993104
Mogens Weinreich Free lance 86110306 86110306
Mette Aaby Andersen Free lance 86192354
Kurt Andersen Free lance 30702511 30702511
Jens-Carl Kristensen Free lance 38604442
Andres Tue Møller Free lance 86121484
Henrik Niss Free lance 98 26 83 69 40 98 83 69
Birger Lindberg Pedersen Free lance 36498511
Morten Overgaard Andersen Free lance 86130565
Peter Kargaard Nielsen Free lance 39183630
Poul Aage Nielsen Free lance 55 72 07 75
Kim Andersen Free lance 46 36 65 11
Henrik Bjerregrav Free lance
Niels Juhl Free lance 75530793
Per Bang Free lance 86815600
Finn Edvard Hansen Free lance
Lars Roger Sørensen Free lance og DGI (halvtid) 65965949 65964996 20235949
Kim Rune Jessen Fyens Stifstidende
Ulrik Sass-Petersen Fyens Stiftstidende 66111111
Anders Brohus Fyens Stiftstidende 63 15 12 53
Jesper Mads Eriksen Fyens Stiftstidende 63151167 66145541
Poul Ib Pedersen Fyens Stiftstidende 66119836
Flemming Krogh Fyens Stiftstidende
Jesper Friesmand Johansen Fyens Stiftstidende 66111111/63151216 direkte 66143011
Jørgen Aagaard Fyens Stiftstidende 66115335
Johnny Bo Jepsen Fyens Stiftstidende 66111111 66183132
Klaus Hansen Fyens Stiftstidende 66111111 66111612
Per Falborg Fyens Stiftstidende 63151216 75870904 21776643
Anders Tystrup Fyens Stiftstidende 66111111 20212313
Jan Bonde Fyens Stiftstidende 66111111/63151216 direkte
Pernille Fløjstrup Fyens Stiftstidende 63 15 11 89 66 11 51 57 21 82 62 54
Niels Abildtrup Fyens Stiftstidende 63 15 12 11 66125582 21 76 91 74
Morten Skovhus Fyens Stiftstidende 65910119
Leif Kofoed Rasmussen Fyens Stiftstidende 66111111/63151216 66138470
Birgitte Carol Heiberg Fyens Stiftstidende
Robert Wengler Fyens Stiftstidende 66111111 66134480
Rikke Dal Støttrup Fyens Stiftstidende 66111111 66140915
Peter Leth-Larsen Fyens Stiftstidende 66111111
Peter Nielsen Fyns Amts Avis 62214621 62220816
Henrik Eigaard Fyns Amts Avis 62214621 66128170
Tim Kildeborg Jensen Fyns Amts Avis 62214621 62210915
Jan Kjeldtoft Fyns Amts Avis 622226-12 62201526 20692509
Brian Lindholt Eskesen Fyns Amts Avis 62 22 26 12 62 80 09 66
Wagn Ivan Pedersen Fyns Amts Avis 62214621
Michael Bager Fyns Amts Avis 62214621 62214621
Brian Ravn Fyns Amts Avis 62222612-172 62229498
Henrik Madsen Henrik Madsen Television 40405645 40405645
Jan Svendsen Herning Folkeblad 96263717 97183090
Nils Lund Pedersen Herning Folkeblad 97123700 97129480
Lene Ingemann Westh Herning Folkeblad 96263718 86192477
Frits Nielsen Herning Folkeblad 96263719 97127847 20452145
Kenneth Kristiansen Herning Folkeblad 97 22 36 00 97 11 63 94
Michael Søvsø Pedersen Herning Folkeblad 22 43 75 61 22 43 75 61
Karsten Bønsdorf Hestesportens Hus 39962020 40382307 40382307
Anders Vestergaard Holbæk Amts Venstreblad
Per Skov Jensen Holbæk Amts Venstreblad 59438087 59438087 40138087
Søren Moehrdel Holbæk Amts Venstreblad 59480261/59480262
Jørgen Juul Jensen Holbæk Amts Venstreblad 59480261 59437530
Per Jensen Holbæk Amts Venstreblad 59480248/59480200 59436274
Christian Mikkelsen Holbæk Amts Venstreblad 59480248/59480200 59445166 40142048 arb./40945066 pr.
Søren Holmberg Holbæk Amts Venstreblad 59480248/59480200 59440612
Peter Andersen Holbæk Amts Venstreblad 59480248/59480200 59656207
Carsten Ritter Holbæk Amts Venstreblad 47101293 21821912
Thomas Baden Sørensen Horsens Folkeblad 76272051 76250160 23319569
Erik Glyngfeldt Horsens Folkeblad 27202168 75644659 40776920
Lars Bøsse Juul Nielsen Horsens Folkeblad 76272169 75618630 23341162
Tommy Poulsen Horsens Folkeblad 76272050 75687707 40293257
Torben Andersen Horsens Folkeblad 76272050 86522708 23341161
Kim Garde Madsen Hvidovre Avis 36495555 36781155
Niels Erik Madsen Hvidovre Avis 36495555 36785455
Hanna Britt Milling Idrætsliv 43262030 39611675
Oliver Stilling Information
Jørn Kring Information 33696101 35813922
Henrik Jul Hansen Information 33696101
Øjvind Hesselager Journalistbureauet Express 33933399
Jesper Engmann JP Århus 87383141 97226670
Anders Troels Damgaard JP København 33308192 35428807
Ole Bülow JP København 33308265
Mette Thomsen JydskeVestkysten 79124550 75411786 20604550
Michael Enggaard JyllandsPosten 33303030 33791174 20194059
Jan Birger Jensen JyllandsPosten 33303030 40606582 40606582
Michael Rachlin JyllandsPosten 33303030 35269398
Søren Funch JyllandsPosten 00322 280 1756 40606544
Jan Lund JyllandsPosten 0081 3 5562 0960
Sten Rudi Thomsen JyllandsPosten 87383838 40606583 40606583
Jakob Rubin JyllandsPosten 0055 216191668 00552199525400
Klaus Søndergaard JyllandsPosten 87383838 86211189
Hans Ivan Philipsen JyllandsPosten 87383838 40606587 40606587
Steffen Olesen JyllandsPosten 87383375, dir. 86273999 22165722
Hans Thuesen Madsen JyllandsPosten 87383838 20916139 20916139
Jan la Cour JyllandsPosten 87383838 86 61 16 13
Kurt Hedevang JyllandsPosten 87383838 86969193
Ingvard Grann JyllandsPosten 87383838 86293819
Henrik Hellerup Brandt JyllandsPosten 87383838 86112546 20194057
Frits Christensen JyllandsPosten 87383838 40606585 40606585
Christian Thye-Petersen Jyllands-Posten 33303030 40606584 40606584
Kristoffer Brahm Jyllands-Posten 32 57 13 74 20 19 40 60
Peter Ernstved Rasmussen Jyllands-Posten 86 12 03 90 87 38 31 37 28 53 85 39
Søren Lorentzen Jyllands-Posten 33303030
Bent Hermansen Jyllands-Posten 86921601
Morten Zahle Jyllands-Posten 87383838 86105443
Carsten Andreasen Jyllands-Posten 66142747 66125060 20194134
Ole Wejse Svarrer Jyllands-Posten 32971288 20716465
Claus Sonne Jyllands-Posten 86110362
Lars Krabbe Jyllands-Posten København 33303030
Jørn Broch JyskeVestkysten 79124500/79124551 75459011 20604551
Hans Chr. Gabelgaard JyskeVestkysten 75124500 74762990
Tage Christensen JyskeVestkysten 74423000 74422364
Mads Sandemann JyskeVestkysten 74626211 74532453
Ole Maass JyskeVestkysten 76347223 75536455
Charlotte Eilsø JyskeVestkysten 74626211 74632007
Jesper Vorre Rasmussen JyskeVestkysten 66116740
Peter Orry Jensen JyskeVestkysten 79124500 75160979
Jens Hveisel Hansen JyskeVestkysten 79124500/79124552 74531826 20604554
Ole Bruun JyskeVestkysten 79124552 75134713 20604552
Thomas Johnsen JyskeVestkysten Kolding 75522000 75535266
Jonas Ahlstrøm JyskeVestkysten Kolding 75522000 75507473
Uwe Iversen JyskeVestkysten Tønder 74722151
Henry Smith Kalundborg Folkeblad 53 21 24 60
Jakob Strøm Hansen Kanal 94, Vejle 76417800 75832729 40507087
Poul Sørensen Kanal 94, Vejle, DR 76417800 75617692
Vagn Pilegaard Københavns Radio 35206800 39563231
Torben Korgaard Københavns Radio 35206800
Per Larsen Larsen Press I/S 98 99 21 52 98 99 21 52 22 17 63 42
Torben Mølgaard Lolland Falsters Folketidende 54 88 02 00 54 82 58 62
Per Kuno Mortensen Lolland Falsters Folketidende 54 88 02 00 53 92 51 33
Allan Plenborg Lolland Falsters Folketidende 54 88 02 00 54 70 65 50
Steen Thornit Lolland Falsters Folketidende 54852066 53877303
Flemming Keith Karlsen Lolland Falsters Pressefoto 54859915 22 13 31 05
Bo Barnewitz MandagsSporten, Odense 66122969
Helge Weng Midtjyllands Avis 86 82 13 00 86 85 36 91
Peter Abildgaard Sørensen Midtjyllands Avis 86 82 13 00 86854646 40450036
Jakob Schmidt Midtjyllands Avis 86 82 13 00 86 82 65 20
Jens Ingfred Rasmussen Midtjyllands Avis 86 82 13 00 86 81 20 84
Jens Anker Tvedebrink Midtjyllands Avis 86821300 86810599 40343139
John Gade Steffensen Morsø Folkeblad 97 72 10 00
Frank Undall Newsline ApS 39 61 90 06 39 62 19 63 40 15 22 15
Niels Husted NHC Foto, Esbjerg 75157726 75157726 40277826
Pierre Sales Nordfoto 33752900 31570232
Claus Fisker Nordfoto 75934796 40752031
Erik Luntang Nordfoto 62271454 23603978
Henning Bagger Nordfoto 33752900
Keld Navntoft Nordfoto 33752900 49143276
Christel Frederiksen Nordfoto 33752900 31225060
Palle Hedemann Nordfoto Kolding 75539255
Line Baun Danielsen Nordisk Film 36 18 82 00
Bendt Godtberg Jensen Nordjyllands Radio 96357600
Ole Skouboe Nordjyske Distriktsaviser 98 13 61 66 96 71 70 71
Lars Aare Jensen Nordjyske Stiftstidende 99 35 33 41 86427950
Per Enevold Sørensen Nordjyske Stiftstidende 99203348 98483429
Søren Pedersen Nordjyske Stiftstidende 99353341 98165320 26715320
Jens Ole Pedersen Nordjyske Stiftstidende 99203348
Flemming Olesen Nordjyske Stiftstidende 99353345 98316030
Jens Hukiær Nordjyske Stiftstidende 99353340 98343427
Jørn Eriksen Nordjyske Stiftstidende 99353342 98372702
Peter Mortensen Nordjyske Stiftstidende 98 99 66 84
Lars Pauli Nordjyske Stiftstidende 98151515 98269450
Ole Fink Mejlgaard Nordjyske Stiftstidende 99245152 98901431 21612429
Henning Hansen Nordjyske Stiftstidende 99353343 98124741 21407784
Per Krogh Nord-Press 49 71 99 10
Peter Juul Madsen Pejuma Press/associeret medlem 0034 71 40 06 34
Ejlif Trier Hansen Politiken 33 11 85 11 33 32 30 54
Morten Langkilde Politiken 33118511
Nina Kragh Politiken 33 11 85 11 33 79 11 74 40372608
Finn Frandsen Politiken 33118511 45932301
Jens Dresling Politiken 33118511 40336701 40336701
Kim Agersten Politiken 33118111 49219411
Mogens Jacobsen Politiken 33 11 85 11 38 33 34 58 40443038
Claus Bonnerup Politiken 86274511 30866090 30866090
Henrik Jacobsen Politiken 33 11 85 11 39 18 54 64 40443038
Søren-Mikael Hansen Politiken 33 11 85 11 57 61 63 95
Lars Bøgeskov Kristiansen Politiken 33 11 85 11 35 43 41 49 40162108
Hans Jørgen Cords Møller Politiken 33 11 85 11 55 72 09 60
Christian Frederiksen Politiken 33472102 38866776 26226776
Allan Nielsen Politiken 33 11 85 11 43 63 25 26 40432652
Søren Olsen Politiken 33 11 85 11/33 47 22 63 56 65 38 64 21 24 14 50
Niels Rasmussen Politiken 33 11 85 11 44 98 84 76
Carsten Godtfredsen Politiken 33 11 85 11 56 71 81 10
Rasmus Bech Politiken 33 11 85 11 56 63 30 38 40327080
Jørn Højmark Rasmussen Politiken 33 11 85 11 43 73 32 22 40 38 19 94
Svend Novrup Politiken og EuroSport 65 32 31 83
Jørgen Ploug Larsen Pressebureauet Silkeborg 86824811 86829896
Jens Harder Højbjerg PressHarder 98 10 31 62 40 11 19 11
Hans Peter Rytter Radio ANR, Aalborg 99349990 98381403 20804910
Mikkel Becker Ottesen Radio ANR, Aalborg og TV Danmark 99349934 98166908 40826908
Erik Nielsen Radio Fyn 63157700 64762081 20635121
Peter Troelsen Radio Horsens 76272070 75621148 23318393
Lars Paaske Radio Syd 73337999
Jens Ole Sørensen Radio Viborg 86 61 02 00 40 73 32 69 40 73 32 69
Kim Ravn-Mortensen Radionyhederne 33300000 35811812
Henriette Sø Radiosporten 35206497 36440717 23283707
Morten Hausborg Radiosporten 63157700 66193849
Ole Jacobsen Radiosporten, Danmarks Radio 35 30 64 85 39 69 99 31
Peter Piil Clausen Radiosporten, DR 35206497 38196846
Henrik Brandt Radiosporten, DR 35206497 39642410
Dorthe Jeggesen Radiosporten, DR 35206497 35837694 26207694
Frank With Radiosporten, DR 35206497 Hemmeligt
Klaus Egelund Randers Amts Avis 86298679
Anders Knudsen RAP-Press Foto 53869205
Mads Herholdt Regionalen, Næstved - Associeret medlem 55753400 53770043
John Thomsen Ringkjøbing Amts Dagblad 99 75 74 20 97 32 24 56 21 27 78 95
Harald Schrøder Ringkjøbing Amts Dagblad 97 32 07 22 97 17 20 72
Anders Laursen Ritzaus Bureau 33300383 39291960 26705796
Frederik Bjerregaard Ritzaus Bureau 33300000 35821922 24242143
Klaus Riis Andersen Ritzaus Bureau 33300000 32966074
Lars Andersson Ritzaus Bureau 33300000 43428015
Rudi Holm Ritzaus Bureau 33300000 47174980 20104791
Søren Lassen Ritzaus Bureau 33300000 35343445
Henrik Søe Ritzaus Bureau 33258519 22934536
Kristine Wilkens Ritzaus Bureau 33757575 31571348
Bent Nielsen Ritzaus Bureau 33300000 46152603
Mette Richardt Ritzaus Bureau 38 11 45 35
Jørgen Schouboe Ritzaus Bureau 33300000 42817435
Jesper Tornvig Ludvigsen Ritzaus Bureau 33300000 23435032
Lisbeth V. Povlsen Ritzaus Bureau 33300000 36494256 28572063
Erling J. Pedersen Roskilde Avis 42362011 46368892
Søren Steffen Scanpix/Nordfoto 40560620 56381345 40560620
Lone Vandborg Se og Hør 36152000 39185893
Claus Poulsen Se og Hør 36303333
Per Kaae Se og Hør 36152000
Winnifred Eriksen Se og Hør 36303333 31341049
Peter Bugge Se og Hør 33 24 37 11
Niels-Steen Andersen Se og Hør 36303333
Henrik Nielsen Se og Hør 36152000 56631685
Jørgen Salomonsen Se og Hør 36152000 32503232
Jørgen Herbert Se og Hør 36152000 38714114 40118612
Michael Sørensen Se og Hør 36152000 45760730
Peter Grosen Jensen Se og Hør 36303333
Bengt Svan Se og Hør 36152000
Claus Rasmussen Sjællandske Dagblade 55774511/2410 55726682
Uffe Jensen Sjællandske Dagblade 55724511 55728050
Henning Fristed Sjællandske Dagblade 55724511 53744262
John Ringstrøm Sjællandske Dagblade 55724511 55776514
Lars Chr. Wamberg Skaaning & Wamberg 66111103
Lars Skaaning Skaaning og Wamberg 66111103
Ole Tang Skive Folkeblad 97513411 97527606 20851511
Brian Laursen Skive Folkeblad 97513411 97513815
Michael Lermark Sportal.dk 43292950 45424300 40142515
Kim Plesner Frederiksen Sportal.dk 43262938 46323313 21606427
Preben Søborg Sports Foto Aps 38106410 40563638
Jan Bjarke Nielsen The Voice 66178000 63111151 26200562
Lars R. Christensen Thisted Dagblad 99199300 97924123
Lars Bang Bertelsen Thisted Dagblad 99 19 93 00 97 91 18 62
Lars Bo Nielsen Thisted Dagblad 97 74 00 78
Jens Jørgen Brinch Tipsbladet 98141270 40353559
Jens Jørgen Petersen Tips-Bladet 49708900
Peter Klar Tips-Bladet 49251430
Hardy Hounsgaard Tips-Bladet 49708900 49201977
Carsten Steen Andreasen Tips-Bladet 49708900 49702464
Peter Clausen Tips-Bladet 49708900 49703383
Heine Lau Nielsen Tips-Bladet 86134334 86264342
Per Høyer Hansen Tips-Bladet 49708900 39657785 20139084 og 26202577
Niels Idskov Tips-Bladet 49708900 48240107
Niels Jørgen Larsen Tips-Bladet 49708900 48705598 40147398
Mik Schack Tips-Bladet 49708900 39560910
Erland Vendelbo Mogensen Tips-Bladet 49708900 49142475
Tue Fredholm Tips-Bladet 38896616 22440296
Thomas Pyndt Tips-Bladet 49708900 38194616
Søren Karl Jensen Tips-Bladet 49708900 44483066
Niels Frydenlund Tips-Bladet 86824166 86824457
Christian Munk Petersen Tipsbladet (deltid) og EuroSport 35377514
Poul Lützen Tips-bladet og Berlingske Tidende 49708900/33757575
Poul Ernstved TV 40108110
Jimmy Bøjgaard TV 2 97 12 94 04 40 57 29 82
Joakim Frøsig TV 2 Nyhederne 97157177 40836613
Ulrik Jönsson TV 2 Sportens Tekst-tv 65919191 22170749 22170749
Frederik Lauesen TV 2-sporten 35372200 39204350 20243824
Jens Arnborg TV 3 40 95 51 60 40 95 51 60
Lise Kissmeyer TV 3 sporten 32646625 32843012 20858163
Martin Dalgaard TV Danmark 32699661 38808870
Bo Storm Madsen TV Danmark Aalborg/Radio ANR 99349987 20805437 20805437
Lars Jørgen Andersen TV2 65919191 66149690
Flemming Toft TV2 65919191 Hemmeligt 20243722
Morten Stig Christensen TV2 65919191 40556672
Henrik Jensen TV2 65919191 65915980
Jørn Mader TV2 65919191 Hemmeligt
Ole Henriksen TV2 65919191 Hemmeligt
Nick Horup TV2
Torben André Poulsen TV2 Bornholm 56975400 56957140
Preben Chr. Dahl TV2 Fyn 62201848
Jørgen Grunnet TV2 København 35372200 33137718
John Jäger TV2 København 35372200 48240092 40 93 48 04
Lars Steen Pedersen TV2 København 35372200
Kai Gottschalck Hartmeyer TV2 Midt Vest 97403300 97485254
Per Harder Højbjerg TV2 Nord 98244600 40730600 40730600
Mogens Jørgensen TV2 Nord 98244600 98103080
Flemming Mønster TV2 Østjylland 87424242 86933708 21212021
Thomas Kristensen TV-2 Sporten 75460636 20222353
Morten Ankerdal TV2, København 35 37 22 00 36 16 39 42 20 24 38 81
Lene Christensen TV2/Midt-Vest 97 40 33 00 86 62 23 20 23 43 89 73
Carsten Werge TV3 32699999-6615 Hemmeligt 20858167
Jes Holm Andersen TV3 38333711
Jeppe Horskjær TV3 32646604 39207960 40729540/26728108
Svend Gehrs TV3 35259000 Hemmeligt
Jakob Kjeldbjerg TV3 32 64 66 17 20 85 67 71
Luna Christofi TV3 35259000 32961240 21432454
Casper Hjorth-Knudsen TV3 - Viasat Sport 32 64 66 18 32 95 31 03 26 72 81 11
Peter Grønborg TVDanmark 32 69 96 00 38 10 94 00 40433329
Anders Lund TV-sporten 35204919 28261866
Kristian Høgh TV-Trekanten 75840000 86100753
Erik Alexander Ude og Hjemme 36303333 36161501
Finn Paske Ude og Hjemme 36303333 43451803
Frits Ahlstrøm UEFA 0041 22 994 4444 0041 22 361 2094
Johnny Johansen Ugebladet Søndag 31231611 33930031
Dorthe Liljensøe Ugebladet Søndag 31231611 44959920
Lars Bogs Ugeposten Helsinge, Græsted, Gilleleje 48794040 49203515
Flemming Linnebjerg Vejle Amts Folkeblad 76414963 75870544 24849944
Flemming Frederiksen Vejle Amts Folkeblad
Lasse Schmidt Vejle Amts Folkeblad 75857788
Anders Møllenberg Vejle Amts Folkeblad 75857586-272 75614656
Morten Guldberg Vejle Amts Folkeblad 75857788 86113309 22376811
Henrik Larsen Viborg Stifts Folkeblad 89276300/89276425 dir. 86614217 21229424
Torben Mikkelsen Viborg Stifts Folkeblad 89276300/89276425 98523496
Peter Jervin Viborg Stifts Folkeblad 89276300/89276425 dir. 86622003
Michael Eskebjerg Viborg Stifts Folkeblad 89276300/89276425 direkte 86602109
Steen Skovgaard VLR - Vejle Lokal Radio 75838822 75820804 22374950
Flemming Madsen VLR - Vejle Lokal Radio 75838822 20679822 20679822
Lars Frosch VLR - Vejle Lokal Radio 75838822 40897429 40897429
Troels Mylenberg Weekendavisen 33 75 25 79

Rettelser og tilføjelser bedes sendt via e-mail til:

tommy.poulsen@horsens-folkeblad.dk