Danske Sportsjournalister
NyhederPRMMedlemslisteOrganisationDebatforumOm DSStadionGuideLinksBilledgalleriKontaktAIPS
   
Flere nyheder
Flere pressemeddelelser

 

 

Medlemslisten

Fredag d. 11. august 2006


Medlemsliste Danske Sportsjournalister
Navn Firma Mobil
Poul Ernstved 40108110
René Schütze
Jimmi Willemoes 22133498
Christian Blomgreen 26830724
Henrik Lüthcke 3031 0777
Jørgen Schiøttz
Peter Elsnab 25143423
Ole Skouboe
Anders Tystrup 20212313
Bent Sørensen
Helle Møller Riis 5172 6532
Brian Andersen AaB A/S 40915658
Tania Clausager Aarhus Stiftstidende 2674 0583
John Jakobsen AG/Grønlandsposten, Nuuk 002 99 57 92 20
Erling Madsen ajour pressebureau
Linda Laugesen All Starr Photo
Bengt Svan Aller Press
Jørn Kirk AllerTV
Poul F. Andersen Amtsavisen, Randers 29436087
Poul Erik Andersson Anderssons Bureau 40326288
Morten Bruun Andre 21700254
Leif Lund Andre 40267738
H. C. Møller Andre
Niels-Christian Niels-Christiansen Andre
Flemming Nielsen Andre 23300484
Ejvind Olesen Andre
Mogens Ruggaard Andre
Hans Erik Struckmann Andre
Halvor Bo Rasmussen Andre
Kurt Thyboe Andre
Finn Kobberø Andre
Peter Rasmussen Andre
Erik Gleie Andre
Rudy Nielsen Andre
Svend Folke Hermansen Andre
Henning Hauth Andre
Preben Dabelsteen Andre
Dan Selgen Bjerring Andre
Erik Berth Andre
Max Bendixen Andre
Niels Bastholm Andre
Mogens Holmberg API Pressefoto
Jan Schouby Århus Stiftstidende 23314198
Morten Ravn Århus Stiftstidende
Thomas Nielsen-Grøn Århus Stiftstidende 31151905
Michael Wulff Hansen Århus Stiftstidende 40328337
Niels Bjerggaard Århus Stiftstidende
Tejs Dahl Mikkelsen Århus Stiftstidende 23314185
Peter Eilertsen Århus Stiftstidende
Per Haugaard Jacobsen Århus Stiftstidende 27125285
Peter Vestergaard Århus Stiftstidende 20131090
Søren Tidmand Associeret medlem 40353095
Jan Eric Johnsen Associeret medlem 40413306
Jens Nørgaard Larsen B.T,
Ole Wejse Svarrer B.T. 20716465
Hanne Højer B.T. 40825619
Lars Hendel B.T. 20 81 75 33
Peter Fredberg B.T. 20851146
Karl Aage Dalgaard B.T.
Jacob Henriques B.T.
Christian Krabbe Barfoed B.T.
Peter Brüchmann B.T.
Kim Mikkelsen B.T. 20651431
John Bjørklund B.T.
Claus Gundestrup B.T. 61711715
Rune Werliin B.T.
Casper Hjorth-Knudsen B.T. 26 72 81 11
Jorge Jensen B.T.
Michael Dahm B.T.
Lars Møller B.T. 20113322
Anders Bo Larsen B.T.
Aleksandar Josevski B.T. 28345418
Michael Qureshi B.T. 22347771
Per Børding B.T. 22983257
Bax Lindhardt B.T. 40681441
Steffen Dam B.T. 51640519
Jacob Staehelin B.T. 26274942
Nils Meilvang B.T. 40124888
Jesper Tornvig Ludvigsen B.T. 20244411
Flemming Brandt B.T. 20243064
Flemming Fjeldgaard B.T. 26819825
Ernst van Norde B.T.
Thomas Idskov B.T. - Aalborg 40580800
Finn Bjørvig Hansen B.T. On Line 22769924
Niels O. Hansen B.T. Online 22852199
Hans Christian Jensen B.T. Online 40603700
Ole Ravn B.T., Kolding 20913560
Torben Larsen B.T., Odense 40162222
Sami Don Petersen Berlingske Tidende
Jan Mitchell Berlingske Tidende
Liselotte Sabroe Berlingske Tidende 20667915
Kurt Stendal Berlingske Tidende
Anders Kamper Berlingske Tidende 20741820
Michael Tannis Beck Berlingske Tidende 22287549
Jakob Kvist Berlingske Tidende
Thorsten Dam Berlingske Tidende 20861099
Marco de los Reyes Berlingske Tidende 51215547
Søren Nikolaj Bidstrup Hansen Berlingske Tidende 40264124
Morten Juhl Berlingske Tidende 21269525
Jan Løfberg Berlingske Tidende
Harvy Hansen Berlingske Tidende 40433335
Jesper Dahl Caruso Berlingske Tidende 51215519
Kurt Lassen Berlingske Tidende 40848567
Karl Erik Nielsen Berlingske Tidende 51215548
Casper Nielsen Billed Bladet
Peter Clausen Bilmagasinet, Bil-Revyen og Brugt-Revyen 2002 28 89 12 58
Kjeld Lundbæk Bornholms Tidende 4034 3032
Ole B. Christensen Bornholms Tidende
Morten Lindeskov Andersen Bornholms Tidende
Carl-Johan Pickel Bornholms Tidende
Flemming Anthony Brønshøj Husum Avis
John Bisgaard Jensen Canal Plus 40866323
Casper Thorsøe Casper Thorsøe Video Production
Heinrich Villy Duholm DAF-Information - Associeret medlem
Jens Kragh Iversen Dagbladet Der Nordschleswiger 40312773
Søren Egebjerg Pedersen Dagbladet Holstebro/Struer 61448866
Lars Hedegård Nielsen Dagbladet Holstebro-Struer 23390575
Jeppe Lodberg Dagbladet Ringsted 20 32 03 82
Lars Jørgensen Dagbladet/Frederiksborg Amts Avis 20220381
Klaus Madsen Dagbladet/Frederiksborg Amts Avis 20290383
Theis Marquard Otzen Danmarks Badminton Forbund 27580730
Torben Lollike Danmarks Idræts Forbund 20409889
Peter Bistrup Danmarks Idræts Forbund - Associeret medlem
Jacob Andersen Danmarks Idræts-Forbund 29427127
Brian Martin Rasmussen Danmarks Idræts-Forbund 22120240
Jesper Voldgaard Danmarks Journalisthøjskole 26815677
Michael Helligsø Danmarks Journalisthøjskole 28498958
Ulrik Andersen Danmarks Journalisthøjskole 51880424
Carl Jonathan Redhead Danmarks Journalisthøjskole 28147885
Asger Zangenberg Danmarks Radio
Niels Christian Clausen Danmarks Radio
Carsten Bundgaard Danmarks Radio
Jan Harkamp Danmarks Radio
Olav Skaaning Andersen Danmarks Radio 21732160
Søren Elmenhoff Kristensen Danmarks Radio
Jan Rosendal Danmarks Radio
Natasja Crone Danmarks Radio 21684868
Camilla Dam Danmarks Radio 22129779
Andreas Kraul Danmarks Radio 21490456
Line Baun Danielsen Danmarks Radio
Thomas Roger Henrichsen Danmarks Radio 23808755
Thomas Vestergaard Danmarks Radio
Lars Paaske Danmarks Radio
Ulrik Jensen Danmarks Radio - Radiosporten 28542398
Birgitte Borch Danmarks Radio - radiosporten
Louise Dreisig Danmarks Radio - TV 22427939
Peter Löfvall Danmarks Radio København 40318509
Morten Hauge Clausen Danmarks Radio TV-sporten
Carsten Løvschall Danmarks Radio, Århus 24269213
Lene Kristine Aarup Ugilt Hansen Danmarks Radio, TV-sporten 22618499
Henrik Søe Dansk Golf Union 40115712
Peter Troelsen De Danske Skytteforeninger 61552545
Gerdt Hylbæk Nielsen DGI 51 24 45 17
Steen Bille DGI
Karen Anny Balling Radmer DGI Kommunikation 40530670
Søren Andersen Djurslandsposten/Dansk Træner Union 40842899
Tommy Troelsen DK 4
Ib Søby Nielsen DK 4 23 61 77 01
Kasper Harboe DR - Østjyllands Radio 28120140
Jens Ole Sørensen DR Midt og Vest Holstebro 40 73 32 69
Ralf Dahl DR Nordjylland
Michael Olesen DR Radiosporten 21667324
John Rahbek Christensen DR Sporten 2215 2400
Peter Fiilsø Jensen DR Sporten 28723845
Henrik Liniger DR Sporten 21492030
Jacob Panum Larsen-Ledet DR Sporten 25370455
Holger Rasmussen DR Sporten 21708577
Mette Marie Cornelius DR Sporten - radio 26214226
Niels Chr. Jung DR TV-Sporten 0039 347 71 500 60
Carsten Fischer DR1, Århus
Anders Laursen DR-sporten 40291977
Maja Rosager DR-sporten 28544961
Henrik Saabye Nielsen DR-sporten 2169 2030
Louise Bjerregaard DR-Sporten 20-640929
Søren Reedtz Pedersen DR-sporten
Carsten Ritter DR-sporten 51515183
Jørgen Birger Rasmussen DR-sporten, Danmarks Radio 20283345
Niels Westh DR-TV-sporten 21 20 59 37
Jørgen Reinbeck Ekstra Bladet 40576251
Henrik Larsen Ekstra Bladet 51221313
Flemming Thor Madsen Ekstra Bladet 21 40 13 13
Lars Jørgensen Ekstra Bladet 40421407
Gisle Thorsen Ekstra Bladet 2442 1313
Jan Jensen Ekstra Bladet 40325053
Ejvind Fritzbøger Ekstra Bladet 40453640
Troels Christensen Ekstra Bladet 20303344
Torben Kristensen Ekstra Bladet
Finn Stilling Ekstra Bladet 20303322
Trine May-Britth Wiviann Larsen Ekstra Bladet 20201313
Vagn Nielsen Ekstra Bladet 20271500
Anders Stoffer Ekstra Bladet 26700714
Allan Olsen Ekstra Bladet
Thomas Wilmann Ekstra Bladet 40422168
Jonas Stubkjær Hüttel Ekstra Bladet 26252078
Morten Bjørn Jensen Ekstra Bladet 21601313
Thomas Sjørup Hansen Ekstra Bladet 22439414
Niels-Birger Danielsen Ekstra Bladet 26 83 06 67
Steffen Møller Andersen Ekstra Bladet 20239103
Ole Frederiksen Ekstra Bladet 40525206
René Steen Schrøder Ekstra Bladet 22788790
Jan Kjeldtoft Ekstra Bladet 51291313
Klaus Egelund Ekstra Bladet 51281313
Lars Werge Andersen Ekstra Bladet 24251313
Michael Bjørn Hansen Ekstra Bladet
Lars Poulsen Ekstra Bladet 20331313
Piet Baunø Ekstra Bladet
Brian Askvig Ekstra Bladet 40134444
Allan Sand Pedersen Ekstra Bladet 40349097
Mads Winther Ekstra Bladet
Peter Bagge Nielsen Ekstra Bladet 40176791
Erik Kragh Ekstra Bladet
Mads Glenn Wehlast Ekstra Bladet 40461313
Bjarne Nielsen Ekstra Bladet
Claus Bonnerup Ekstra Bladet 20218975
Philip Christian Thomsen Ekstra Bladet Internet Sport 28531760
Michael Winther-Rasmussen Ekstra Bladets Internetredaktion 21919559
Mogens Madsen Ekstra Bladets Internets redakt.
Jakob Rohde-Brøndum Ekstra Bladets netavis 22773675
Peter Ernstved Rasmussen Ernstveds Bureau 51219597
Kasper Steenbach Euroman 26148699
Svend Novrup EuroSport
Henrik Hvillum Eurosport, TvDanmark (Kanal5) og Canal Plus 26154514
Mikael Hjuler Fagpres 40455657
Ole V. Hansen Familie Journalen
Nis Peder Kolby Pedersen FDF - Frivilligt Drenge- og Pigeforbund 40323400
Morten Crone Sejersbøl Forza 20852345
Morten Kiersgaard Espersen Forza 29862814
Søren Nielsen Forza 26804038
Mick Ejstrup Anderson FOTOM 27114450
Carsten Johansen Fredericia Dagblad 23424254
René Larsen Frederiksborg Amts Avis
Rudi Dalsgaard Frederiksborg Amts Avis 24658009
Kåre Boye Møller Madsen Frederiksborg Amts Avis 40826489
Claus Thorsted Free lance
Jens Dige Free lance 20832350
Stine F. Mathiesen Free lance 27322925
Lene Esthave Free lance 26226323
Anders Brohus Free lance 21409687
Kim Agersten Free lance 40334376
Poul Aage Nielsen Free lance
Jens-Carl Kristensen Free lance 40729517
Jan Sommer Frederiksen Free lance 20463968
Burt Seeger Free lance
Lars Rønbøg Free lance 20667929
Henrik Lund Jensen Free lance
Kim Robin Graahede Free lance 22289761
Per Bang Free lance
Tommy Christiansen Free lance
Niels Juhl Free lance
Jan Rosenthal Free lance 40427890
Brian Rasmussen Free lance 26184272
Lise Kissmeyer Free lance 20858163
Ole Johnny Sørensen Free lance
Jørgen Steen Nielsen Free lance 21 69 20 40
Jakob Boserup Madsen Free lance 40681003
Christian Weide Larsen Free lance 23290557
Allan Hougaard Free lance
Anders Kjærbye Free lance 26186670
Ole Buntsen Free lance 40133739
Bo Nymann Pedersen Free lance 26132861
Palle Hedemann Free lance 40526925
Pia Koppelman Free lance 40849824
Andreas Szlavik Free lance 61106422
Birger Vogelius Free lance 40184036
Vagn Jensen Free lance 20415012
Heine Pedersen Free lance 28 10 09 99
Mikkel Larsen Free lance
Kristian Linnemann Free lance 40524934
Morten Møller Free lance
Mogens Flindt Free lance 40200248
Peter Nielsen Free lance
Steen Ankerdal Free lance 40335558
Karsten Bønsdorf Free lance 40382307
Hans Rosenkilde Jerver Free lance 22455639
Lars Mathiasen Free lance 28906214
Henrik Bjerregrav Free lance
Anders Sigdal Willumsen Free lance 29728617
Finn John Carlsson Free lance 40142620
Ejlif Trier Hansen Free lance
Jes Andreas Mortensen Free lance 61308981
Sigurd Bæk Jensen Free lance 24822206
Thorkild Amdi Christensen Free lance 20433282
Poul Albret Free lance
Henrik Niss Free lance 40 98 83 69
Hans Grønfeldt Free lance 21659672
Susanne Horsdal Free lance 25344320
Horst H. Schoop Free lance
Ole Kjær Free lance 27976537
Lars Henrik Laursen Free lance 40251314
Per Kjærbye Free lance 23706900
Kurt Andersen Free lance 30702511
Morten Overgaard Andersen Free lance
Jens Nielsen Free lance 40454746
Kurt Leth Free lance 30950067/40871500
Niels Rasmussen Free lance
Bo Amstrup Poulsen Free lance - B.T. - Imagine Scandinavia 26797935
Frank With Free lance - efterlønner 31212194
Ruddi Christensen Free lance - PF 23613344
Johnny Anthon Wichmann Free lance - pressefotograf 23465628
Jens Arnborg Free lance - Viasat 40 95 51 60
Ib Pilegaard Free lance (efterløn) 40555578
Jeppe Michael Jensen Free lance fotograf 20707510
Karsten Stubkjær Hüttel Fyens Stiftstidende 21674599
Morten Skovhus Fyens Stiftstidende
Jesper Mads Eriksen Fyens Stiftstidende
Niels Abildtrup Fyens Stiftstidende 21 76 91 74
Jørgen Volmer Nielsen Fyens Stiftstidende 20449879
Jan Bonde Fyens Stiftstidende 21206889
Poul Ib Pedersen Fyens Stiftstidende
Jesper Friesmand Johansen Fyens Stiftstidende
Leif Kofoed Rasmussen Fyens Stiftstidende 21769172
Brian Lindholt Fyns Amts Avis 22250270
Wagn Ivan Pedersen Fyns Amts Avis
Hardy Hounsgaard Fyns Amts Avis 20692509
Kasper Kudsk Jensen Fyns Amts Avis 40366678
Tony Jørgensen Goal Magazine 20108192
Michael Lermark Golftale 40142515
Hasan Cengiz Kahraman Haber & Radikal Istanbul 21271744
Sadi Tekelioglu HABER-Danmark og CUMHURIYET-Tyrkiet 26819554
Jens Schmidt Hansen Hansen Ham-Selv 28353848
Kenneth Kristiansen Herning Folkeblad 21 73 63 94
Kim Stoltenberg Hansen Herning Folkeblad 51361549
Frits Nielsen Herning Folkeblad 20452145
Michael Søvsø Pedersen Herning Folkeblad 22 43 75 61
Per Jensen Holbæk Amts Venstreblad
Anders Vestergaard Holbæk Amts Venstreblad
Per Skov Jensen Holbæk Amts Venstreblad 40138087
Søren Moehrdel Holbæk Amts Venstreblad
Peter Andersen Holbæk Amts Venstreblad
Christian Mikkelsen Holbæk Amts Venstreblad 21490292
Kristoffer Hamborg Horsens Folkeblad 28764180
Thomas Baden Sørensen Horsens Folkeblad 23319569
Erik Glyngfeldt Horsens Folkeblad 40776920
Tommy Poulsen Horsens Folkeblad 40293257
Lars Juul Nielsen Horsens Folkeblad 20288499
Torben Andersen Horsens Folkeblad 23341161
Niels Erik Madsen Hvidovre Avis
Kim Garde Madsen Hvidovre Avis 28351299
Hanna Britt Milling Idrætsliv 60955820
Pernille Fløjstrup Johansen Idrætsskolerne i Oure 25797967
Henrik Hellerup Brandt Idrættens Analyseinstitut 29210972
Jan Christensen J. C. Fotografi 40413060
Rune Knudsen Journalisthøjskolen 22987175
Mette Thomsen JydskeVestkysten 20604550
Søren Romme Christoffersen JydskeVestkysten 28725358
Allan Staal JydskeVestkysten 51725188
Jesper Rasmussen JydskeVestkysten 23456747
Mads Petersen JydskeVestkysten 27118784
Hans Chr. Gabelgaard JydskeVestkysten 20604895
Ole Bruun JydskeVestkysten 20604552
Thomas Johnsen JydskeVestkysten Kolding 2060 4513
Kim Middelhede JydskeVestkysten Radio
Ingvard Grann JyllandsPosten
Jan Birger Jensen JyllandsPosten 20194062
Jan la Cour JyllandsPosten
Jan Lund JyllandsPosten
Benjamin Munk Povlsen Jyllands-Posten 2019 4057
Mikkel Hemmer-Hansen Jyllands-Posten 2019 4365
Per Friis Dyrholm Jyllands-Posten 26259705
Steen Nedell Christensen Jyllands-Posten 40342354
Niels Hougaard Jyllands-Posten 20194194
Dan Mark Philipsen Jyllands-Posten 20194059
Carsten Andreasen Jyllands-Posten 20194134
Thomas Møller Kristensen Jyllands-Posten 20194063
Christian Thye-Petersen Jyllands-Posten 40606584
Bent Hermansen Jyllands-Posten
Klaus Søndergaard Jyllands-Posten 20194050
Lars Krabbe Jyllands-Posten København
Peter Orry Jensen JyskeVestkysten
Tage Christensen JyskeVestkysten
Henry Smith Kalundborg Folkeblad
Jes Holm Andersen Kanal 5 30652779
Jakob Strøm Hansen Kanal 94, Vejle 40507087
Poul Sørensen Kanal 94, Vejle, DR
Bo Vestergaard Nielsen Kolding Ugeavis 20 94 10 76
Poul Nielsen Kristeligt Dagblad
Per Larsen Larsen Press I/S 22 17 63 42
Martin Rahbech Jensen Lemvig Folkeblad 26113761
Allan Plenborg Lolland Falsters Folketidende
Per Kuno Mortensen Lolland Falsters Folketidende 25 79 51 33
Torben Mølgaard Lolland Falsters Folketidende
Steen Thornit Lolland Falsters Folketidende
Flemming Keith Karlsen Lolland Falsters Pressefoto 22 13 31 05
Jesper Bøgh Lolland/Falsters Folketidende og Radio Sydhavsøern
Jens Bang Lolland-Falsters Folketidende
Jørn Just Kristensen Lolland-Falsters Folketidende 22508309
Jesper Gisli Lørdags-Avisen 26308207
Klaus Sletting Jensen Medie Center Frederiksberg 26121933
Britt Carlsen Mediehuset Wiegaarden, Blåkildevej 15, 9500 Hobro 2024 2928
Brian Jensen Medieselskabet Nordvestsjælland
Kent Nikolajsen Metronome Productions A/S 21206350
Allan Wahlers MetroXpress 20670542
Morten Friis Jørgensen MFJ Media
Jens Ingfred Rasmussen Midtjyllands Avis
Helge Weng Midtjyllands Avis
Jens Anker Tvedebrink Midtjyllands Avis 40343139
Peter Abildgaard Sørensen Midtjyllands Avis 40 45 00 36
Irfan Kurtulmus Milliyet Gazetesi
Erik Nielsen Netavisen Infopaq
Martin Sejer Lützen netposten.dk 2871 5767
Frank Undall Newsline ApS 40 15 22 15
Martin Høgstrup Newspaq 2223 0239
Hans Krabbe NewsRoom, Ikast 24221626
Niels Husted NHC Foto, Esbjerg 40277826
Henning Bagger Nordfoto
Keld Navntoft Nordfoto
Pierre Sales Nordfoto
Bendt Godtberg Jensen Nordjyllands Radio
Søren Olsson Nordjyske Medier 22248434
Claus Jensen Nordjyske Medier 40727129
Claus Søndberg Nordjyske Medier/Nordjyske Stiftstidende 20804975
Jens Otto Barsøe Nordjyske Stifstidende 26659544
Henning Hansen Nordjyske Stiftstidende 20891036
Ole Fink Mejlgaard Nordjyske Stiftstidende 22491160
Søren Pedersen Nordjyske Stiftstidende 2249 1284
Lars Pauli Nordjyske Stiftstidende
Flemming Olesen Nordjyske Stiftstidende 40944941
Jens Hukiær Nordjyske Stiftstidende
Jørn Eriksen Nordjyske Stiftstidende
Mikkel Becker Ottesen Nordjyske Stiftstidende 40826908
Jens Ole Pedersen Nordjyske Stiftstidende
Michael Christiansen Nordjyske Stiftstidendes områdecenter Midtfjord
Per Krogh Nord-Press
Jan Heilemann Jensen NovoMedia 20805407
Jesper Philip Schultz Okapi ApS 51555357
Jens Sejer Andersen Play The Game 20710701
Kristine Wilkens Politiken 2128 6471
Morten Langkilde Politiken
Finn Frandsen Politiken
Jens Dresling Politiken 40336701
Christian Hüttemeier Politiken 22615487
Brit Therkildsen Politiken 40686976
Søren Olsen Politiken 21 24 14 50
Jørn Højmark Rasmussen Politiken 40 38 19 94
Rasmus Bech Politiken 40327080
Henrik Jacobsen Politiken 40443038
Carsten Godtfredsen Politiken
Mogens Jacobsen Politiken 20277353
Søren-Mikael Hansen Politiken
Allan Nielsen Politiken 40432652
Jørgen Ploug Larsen Pressebureauet Silkeborg
Louis Clément Pressekontakt.dk
Sten Rudi Thomsen PRESSEkontoret 60917242
Jens Harder Højbjerg PressHarder 40 11 19 11
Torben Sørensen PRP Media 40596021
Hans Peter Rytter Radio ANR, Aalborg 20804910
Erik Nielsen Radio Fyn 28547724
Morten Hausborg Radiosporten 20407776
Henrik Brandt Radiosporten, DR
Dorthe Jeggesen Radiosporten, DR 29256506
Mads Herholdt Regionalen, Næstved - Associeret medlem
Lars Georg Høgermann Müller Reuters Danmark 26309654
Jørgen Bak Rasmussen Ridehesten
Harald Schrøder Ringkjøbing Amts Dagblad
John Thomsen Ringkjøbing Amts Dagblad 21 27 78 95
Anders Svendsen Ritzau
Jonas Nyrup Rud-Petersen Ritzau 26568538
Roberto Yiacoumis Zacharias Ritzaus Bureau
Anders Damgaard Ritzaus Bureau 40350622
Mette Richardt Ritzaus Bureau 27126303
Jacob Teilmann Ritzaus Bureau 24479664
Kristian Boye Ritzaus Bureau 20160766
Søren Lassen Ritzaus Bureau 23323784
Lisbeth V. Povlsen Ritzaus Bureau 28572063
Lars Hestbech Ritzaus Bureau 22289799
Thomas Valentinsen Roadcycling.com
Erling J. Pedersen Roskilde Avis
Niels Jeppe Børre Olsen Roskilde Avis 29910699
Claus Fisker Scanpix Nordfoto 40752031
Birger Lindberg Pedersen Scanpublisher A/S 28128509
Niels-Steen Andersen Se og Hør
Henrik Nielsen Se og Hør
Peter Grosen Jensen Se og Hør
Claus Poulsen Se og Hør
Jørgen Salomonsen Se og Hør
Lone Vandborg Se og Hør
Michael Sørensen Se og Hør og EuroSport
Jørgen Herbert Se og Hør og TvDanmark 40118612
Michael Ravn Silkeborg IF 29679255
Henning Fristed Sjællandske Dagblade
John Ringstrøm Sjællandske Dagblade
Uffe Jensen Sjællandske Dagblade
Jakob Fønss Sjællandske Medier 25403328
Martin Kaae Sjællandske Medier - Sjællands Tidende- Næstved Ti 29729781
Ole Tang Skive Folkeblad 40831168
Brian Laursen Skive Folkeblad 40360628
Preben Søborg Sports Foto Aps 40563638
Emil Norsker Sportsfan 28582709
Bent Nyegaard Team Tvis Holstebro
Lars Bang Bertelsen Thisted Dagblad 30957329
Lars Ramsing Christensen Thisted Dagblad
Jens Jørgen Brinch Tipsbladet 40353559
Anders Eggert Bay TipsBladet 2341 7515
Niels Jørgen Larsen Tips-Bladet 40147398
Henrik Eigaard Tips-Bladet
Carsten Steen Andreasen Tips-Bladet
Peter Clausen Tips-Bladet
Niels Frydenlund Tips-Bladet 21266297
Søren Karl Jensen Tips-Bladet 21 60 95 31
Frank Hove TIPS-Bladet 61701880
Erland Vendelbo Mogensen Tips-Bladet
Thomas Pyndt Tips-Bladet
Mik Schack Tips-Bladet
Peter Klar Tips-Bladet
Niels Idskov Tips-Bladet
Christian Munk Petersen Tipsbladet (deltid) og EuroSport
Poul Lützen Tips-bladet og Berlingske Tidende
Jimmy Bøjgaard TV 2 20 24 20 11
Frederik Lauesen TV 2-sporten 20243824
Thomas Gravgaard TV 3 Sporten 267400005
Martin Dalgaard TV Danmark
Søren Juul Baunsgaard TV Midtvest 25371866
Claus Frederiksen TV2 23429222
Finn Tage Jensen TV2 26724502
Jesper Kingo Pedersen TV2 20243846
Sisse Fisker TV2
John Hansen TV2 20243927
Dennis Ritter TV2 20250531-51563297
Per Panduro TV2
Flemming Toft TV2 20243722
Ole Henriksen TV2
Morten Stig Christensen TV2 40556672
Lars Jørgen Andersen TV2 21478530
Torben André Poulsen TV2 Bornholm
Jørgen Grunnet TV2 København
Kai Gottschalck Hartmeyer TV2 Midt Vest
Mikkel From Nielsen TV2 Nord 40975771
Mads Rotbøl TV2 Sporten 40557068
Søren Kofoed TV2 Sporten 20243788
John Jäger TV2 Sporten 40 93 48 04
Thomas Kristensen TV2 Sporten 20222353
Morten Ankerdal TV2, København 20 24 38 81
Anders Wedel Berthelsen TV2/Fyn 23245327
Sandie Hansen Jensen TV2/Fyn
Michael Wichmann TV2/Lorry
Lene Christensen TV2/Midt-Vest 23 43 89 73
Claus Christensen TV2/Østjylland 21212027
Line Skovgaard Ernlund TV2-sporten
Luna Christofi TV3 21432454
Carsten Werge TV3
Svend Gehrs TV3 21265550
Allan Hvid TV3 Sporten 51211181
Jeppe Horskjær TV3 Sporten/Viasat Sport 26728108
Steen Tue Bjerborg TvDanmark
Peter Grønborg TVDanmark 40433329
Peter Bennett TV-Forlaget/Equestrian 28692540
Anders Lund TV-sporten 28261866
Finn Paske Ude og Hjemme
Jesper Sunesen Ude og Hjemme / Aller Press/Alloverpress 40563651
Frits Ahlstrøm UEFA
Johnny Johansen Ugebladet Søndag
Dorthe Liljensøe Ugebladet Søndag
Lars Bogs Ugeposten Helsinge, Græsted, Gilleleje
Lars Andersson Urban
Anders Møllenberg Vejle Amts Folkeblad
Flemming Linnebjerg Vejle Amts Folkeblad 22210544
Morten Guldberg Vejle Amts Folkeblad 22376811
Peter Elgaard Vejle Amts Folkeblad
Mads Jensen Vejle Amts Folkeblad/Fredericia 30278313
Christian Thelin Viasat Sport
Peter Nørrelund Viasat Sport 20250974
Poul Hansen Viasat Sport 20330102
Flemming Kjellerup Viasat Sport 40294977
Claus Borre Viasat/TV3 20163084
Peder Mølby Henriksen Viborg fF Prof-fodbold A/S 40925261
Rune Jungberg Madsen Viborg Stifts Folkeblad 26355939
Danni Klitgaard Kristensen Viborg Stifts Folkeblad 21603752
Søren Juul Rasmussen Viborg Stifts Folkeblad 22444171
Torben Mikkelsen Viborg Stifts Folkeblad
Flemming Vitus Nielsen Vitus Bureau 20851141
Flemming Madsen VLR - Vejle Lokal Radio 20679822
Hasan Cücük Zaman Newspaper - Cihan News Agency

Der er 572 personer på listen.