Danske Sportsjournalister
NyhederPRMMedlemslisteOrganisationDebatforumOm DSStadionGuideLinksBilledgalleriKontaktAIPS
   
Flere nyheder
Flere pressemeddelelser

 

 

626 medlemmer

Fredag d. 10. november 2000

Medlemsliste Danske Sportsjournalister

Navn Firma Mobil

Jens Bang
Thomas Nielsen-Grøn
Bent Nyegaard
Jeppe Locht
Kim Mikkelsen 26711431
Steen Ankerdal 40335558
John Jakobsen AG/Grønlandsposten, Nuuk 002 99 57 92 20
Erling Madsen ajour pressebureau
Chr. Weide Larsen Aktuelt
Jørgen Schiøttz Aktuelt
Marianne Leth Aktuelt
Poul Nielsen Aktuelt
Nicolai Kampmann Aktuelt
Ellen Vibeke "Sørine" Gotfredsen Aktuelt
Jørgen Campbell Aktuelt
Andreas Kraul Aktuelt 21490456
Linda Laugesen All Star Photo
Bo Nymann Pedersen Amager Bladet
Poul F. Andersen Amtsavisen, Randers
Poul Erik Andersson Anderssons Bureau
Niels-Jacob Andersen Andre
Morten Lindeskov Andersen Andre
Erik Hveisel Hansen Andre
Flemming Andersen Andre
Klaus Kristian Hansen Andre
Henning Hauth Andre
Ole Green Andre
Axel Alstrup Andre
Jens Henrik Jensen Andre 20666827
Finn Kobberø Andre
Susanne Lohse Andre
Svend Folke Hermansen Andre
Henrik Lerche Andre
Kim Barren Andre
Preben Dabelsteen Andre
Niels Bastholm Andre
Christian Clausen Andre
Mogens Braad Christensen Andre
Max Bendixen Andre
Morten Bruun Andre
Magnus Bredsdorff Andre
Hans Peter Blicher Jørgensen Andre
Dan Selgen Bjerring Andre
Erik Gleie Andre
Halvor Bo Rasmussen Andre
Erik Berth Andre
Trine Bay Andre
Ulrik Skotte Andre
Morten Vassing Andre
Kurt Thyboe Andre
Leif Lund Andre
Hans Erik Struckmann Andre
Mogens Ruggaard Andre
Morten Ravn Andre
Peter Rasmussen Andre
Ejvind Olesen Andre
Rudy Nielsen Andre
Jørgen Volmer Nielsen Andre
Iver Høj Nielsen Andre
Knud Lundberg Andre
Flemming Nielsen Andre 23300484
Niels-Christian Niels-Christiansen Andre
Allan Margolinsky Andre
H. C. Møller Andre
Claus Jensen ANR 20997188
Mogens Holmberg API Pressefoto
Peter Vestergaard Århus Stiftstidende 21262265
Steen Nedell Christensen Århus Stiftstidende 40342354
Tejs Dahl Mikkelsen Århus Stiftstidende
Torben Birch Århus Stiftstidende 40176687
Peter Eilertsen Århus Stiftstidende
Tania Clausager Århus Stiftstidende 40528827
Niels Bjerggaard Århus Stiftstidende
Karsten Bjørno Johansson Århus Stiftstidende
Per H. Jacobsen Århus Stiftstidende
Jan Schouby Århus Stiftstidende
Christian Askov Askov Press 30711888
Søren Tidmand Associeret medlem 40353095
Aage Klostermann Associeret medlem
Jan Christensen Associeret medlem 40413060
Jan Eric Johnsen Associeret medlem 40413306
Jens Nørgaard Larsen B.T,
Ernst van Norde B.T.
Bent Kirkegaard Rasmussen B.T.
Lars Møller B.T. 20742297
Bax Lindhardt B.T. 40681441
Karl Aage Dalgaard B.T.
Lars Hendel B.T. 20 81 75 33
Joakim Jakobsen B.T. 20194151
Bent Sørensen B.T.
Claus Gundestrup B.T. 28186784
Anders Bo Larsen B.T.
Nils Meilvang B.T.
John Bjørklund B.T.
Bjarne Olsen B.T.
Klaus Moe B.T.
Georg Laumann Jespersen B.T.
Børge Munk Jensen B.T.
Lars Westh Jacobsen B.T. 20661283
Hanne Højer B.T. 40825619
Susanne Horsdal B.T. 20851142
Jørgen Erik Pihl B.T. 20851140
Steen Uno Christensen B.T. 20851139
Michael Dahm B.T.
Anders Eggert Bay B.T. 40843180
Tina Krongaard Andersen B.T.
Egon Andersen B.T.
Lars Werge Andersen B.T. 20244111
Jacob Henriques B.T.
Thomas Sjørup Hansen B.T. 22439414
Flemming Brandt B.T. 23 84 03 68
Peter Fredberg B.T. 20851146
Dennis Drejer B.T.
Per Steffensen B.T. 20970105
Peter Brüchmann B.T.
Flemming Vitus Nielsen B.T. 20851141
Kim Simmelsgaard B.T.
Jorge Jensen B.T.
Christian Krabbe Barfoed B.T.
Thomas Idskov B.T. - Aalborg 40580800
Kalle Kvist B.T. - Aalborg
Ib Pilegaard B.T. Århus 20858025
Finn Bjørvig Hansen B.T. On Line 22769924
Hans Christian Jensen B.T. Online
Niels O. Hansen B.T. Online
Ole Ravn B.T., Kolding 20913560
Torben Larsen B.T., Odense 40162222
Miki Mistrati Bastard Film
Kurt Stendal Berlingske Tidende
Kurt Lassen Berlingske Tidende 40848567
Tom Wikborg Berlingske Tidende
Jakob Kvist Berlingske Tidende
Harvy Hansen Berlingske Tidende
Marco de los Reyes Berlingske Tidende
Cathrin Terney Tromborg Berlingske Tidende 20412111
Morten Juhl Berlingske Tidende
Liselotte Sabroe Berlingske Tidende
Jan Løfberg Berlingske Tidende
Thorsten Dam Berlingske Tidende 20861099
Jan Mitchell Berlingske Tidende 20 22 03 81
Jesper Dahl Caruso Berlingske Tidende 28181307
Lars Hauth Berlingske Tidende 23711373
Jens Arnborg Berlingske Tidende 40 95 51 60
Anders Kamper Berlingske Tidende
Peter Fernando Berlingske Tidende
Bent Bernardi Sørensen Bernardi Press 20 15 97 63
Carsten Rolighed Lauridsen Billed Bladet 40251314
Holger Blom Billed Bladet
Kristian Bo Eriksen Billed Bladet
Casper Nielsen Billed Bladet
Jørn Kirk Billed Bladet
Carsten Johansen Bold.dk
Anders Paaskesen bold.dk
Ole B. Christensen Bornholms Tidende
Kjeld Lundbæk Bornholms Tidende
Carl Johan Pickel Bornholms Tidende
Flemming Anthony Brønshøj Husun Avis
Casper Thorsøe Casper Thorsøe Video Production
Morten Friis Jørgensen City Pressekontor
Peter Bidstrup DAF Information - Associeret medlem
Heinrich Duholm DAF-Information - Associeret medlem
Michael Bjørn Hansen Dagbladet 20 29 03 83
Jens Kragh Iversen Dagbladet Der Nordschleswiger
Jeppe Lodberg Dagbladet Ringsted 20 32 03 82
Lars Ahn Pedersen Dagbladet Roskilde Tidende
Eline Andersen Danmarks Idræts-Forbund
Søren Juul Baunsgaard Danmarks Journalisthøjskole 23809979
Kristoffer Brahm Danmarks Journalisthøjskole 20 19 40 60
Anders Sigdal Willumsen Danmarks Journalisthøjskole 26368617
Søren Elmenhoff Kristensen Danmarks Radio
Ole Larsen Danmarks Radio
Kent Nikolajsen Danmarks Radio 21206350
Holger Rasmussen Danmarks Radio
Dennis Ritter Danmarks Radio 20990809
Jan Rosendal Danmarks Radio
Peter Jensen Danmarks Radio
Asger Zangenberg Danmarks Radio
Henrik Saabye Nielsen Danmarks Radio 21692030
Lars André Adrian Danmarks Radio
Jørgen B. Rasmussen Danmarks Radio
Thomas Vestergaard Danmarks Radio
Claus Borre Danmarks Radio
Peter Nørrelund Danmarks Radio 21407102
Camilla Dam Danmarks Radio 22129779
Carsten Bundgaard Danmarks Radio
Natasja Crone Back Danmarks Radio 21684868
Jan Harkamp Danmarks Radio
Birgitte Borch Danmarks Radio - radiosporten
Joachim Steenstrup Danmarks Radio Online 23305286
Anders Agger Danmarks Radio TV-Avisen Århus
Kristian Boye Danmarks Radio TV-sporten 20160766
Carsten Løvschall Danmarks Radio, Århus
Hans Krabbe Danmarks Radio, Midt Vest/Radiosporten
Lene Kristine Aarup Ugilt Hansen Danmarks Radio, TV-sporten
Søren Hedegaard Nielsen Danmarks Radio/TV-sporten 20250157
Torben Lollike Dansk Badminton Forbund 20409889
Kjeld Hammer Dansk Håndbold Forbund 20336469
Jan Rosenthal Dansk Motor Union 40457890
Karin Albrechtsen Den store danske Encyklopædi
Gerdt Hylbæk Nielsen DGI 20809360
Jens Sejer Andersen DGI.-Bladet
Torben Elsig-Pedersen DGI-Bladet
Ib Søby DK 4 26 61 77 01
Tommy Troelsen DK 4
Henrik Liniger DR Holstebro 40272386
Hanne Kokkegård DR Nyheder Online og Tekst-tv 23455881
Kasper Wegener Friis DR Østjylland
Peder Meisner DR Radio Fyn 23 42 06 52
Carsten Fischer DR1, Århus
Rikke Skov DR-2
Johnny Petersen DR-Regional, Næstved
Jens Hansen DR-sporten 20713810
Erik Kragh Ekstra Bladet
Morten Bjørn Jensen Ekstra Bladet 21601313
Kurt Poulsen Ekstra Bladet
Finn Stilling Ekstra Bladet 20303322
Ole Buntzen Ekstra Bladet
Claus Bjørn Larsen Ekstra Bladet
Olav Skaaning Andersen Ekstra Bladet 21732160
Lars Poulsen Ekstra Bladet 20331313
Mads Winther Ekstra Bladet
Ole Frederiksen Ekstra Bladet
Vagn Nielsen Ekstra Bladet 20271500
Morten Bruun Ekstra Bladet
Allan Olsen Ekstra Bladet
Viggo Landau Ekstra Bladet 40546051
Dan Melchior Ekstra Bladet
Allan Sand Pedersen Ekstra Bladet 40349097
Charlotte Pedersen Ekstra Bladet 40331313
Bjarne Nielsen Ekstra Bladet 40290478
Trine May-Britth Wiviann Larsen Ekstra Bladet
Torben Rask Laursen Ekstra Bladet 20101962
Peter Bagge Nielsen Ekstra Bladet 40176791
Brian Askvig Ekstra Bladet
Mads Glenn Wehlast Ekstra Bladet 40461313
Piet Baunø Ekstra Bladet
Ejvind Fritzbøger Ekstra Bladet 40453640
Hans Christian Blem Ekstra Bladet 40404340
Olle Trap Ekstra Bladet
Torben Kristensen Ekstra Bladet
Troels Christensen Ekstra Bladet
Jørgen Reinbeck Ekstra Bladet 40576251
Henrik Flødstrup Ekstra Bladet
Svend Nielsen Ekstra Bladet
Niels Chr. Jung Ekstra Bladet 24611313
Jan Grarup Ekstra Bladet
Jan Jensen Ekstra Bladet 40325053
Vagn Jensen Ekstra Bladet 20141313
Flemming Thor Madsen Ekstra Bladet 21 40 13 13
Ole Kramme Ekstra Bladet
Lars Jørgensen Ekstra Bladet 40421407
Claus Lunde-Christensen Ekstra Bladet
Lennart Schønberg Christiansen Ekstra Bladet Næstved
Michael Winther-Rasmussen Ekstra Bladets Internetredaktion
Mogens Madsen Ekstra Bladets Internets redakt.
Michael Westergren EuroSport og Berlingske Tidende
Mikael Hjuler Fagpres 40455657
Ole V. Hansen Familie Journalen
Lars Aarø Focus/free lance 30861967
Lone Pagh Fødevareministeriet
Flemming Jeppesen Fokus 40421434
Peter Clausen Forlaget Benjamin A/S 28 89 12 58
Peter Lorentzen Frederiksborg Amts Avis
Lars Ramlow Frederiksborg Amts Avis 40 81 85 89
René Larsen Frederiksborg Amts Avis
Preben Nyborg Madsen Free lance 22169967
Bent Otto Hansen Free lance 20864213
Hans Grønfeldt Free lance
Finn Edvard Hansen Free lance
Pia Koppelman Free lance 40849824
Per Bang Free lance
Tommy Christiansen Free lance
Kim Ravn-Mortensen Free lance
Martin Foldgast Free lance
Thomas Willmann Free lance
Birger Vogelius Free lance 40184036
Claus Thorsted Free lance
Ole Steen Free lance
Burt Seeger Free lance
Lars Rønbøg Free lance 20667929
Niels Nyholm Free lance
Kristian Linnemann Free lance 40524934
Poul Albret Free lance
Per Kjærbye Free lance 26186668
Henrik Lund Jensen Free lance
Kurt Hardi Free lance 40373914
Lars Henrik Laursen Free lance 40251314
Mogens Flindt Free lance 40200248
Finn John Carlsson Free lance 40142620
Michael Møller Carlsen Free lance 20137859
Henrik Bjerregrav Free lance
Morten Overgaard Andersen Free lance
Kurt Andersen Free lance 30702511
Heine Pedersen Free lance
Poul Aage Nielsen Free lance
Niels Juhl Free lance
Kurt Leth Free lance 30950067/40871500
John Idorn Free lance
Andres Tue Møller Free lance
Kim Holm Free lance
Ole Kjær Free lance 40356968
Irfan Kurtulmus Free lance
Hans Lucht Free lance
Per Vinther Free lance 40210120
Henrik Niss Free lance 40 98 83 69
Birger Lindberg Pedersen Free lance
Horst H. Schoop Free lance
Jørgen Sørensen Free lance
Mogens Weinreich Free lance
Mette Aaby Andersen Free lance
Kim Andersen Free lance
Jens-Carl Kristensen Free lance
Morten Møller Free lance
Peter Kargaard Nielsen Free lance
Lars Roger Sørensen Free lance og DGI (halvtid) 20235949
Kim Rune Jessen Fyens Stifstidende
Jan Bonde Fyens Stiftstidende
Klaus Hansen Fyens Stiftstidende
Johnny Bo Jepsen Fyens Stiftstidende
Jesper Friesmand Johansen Fyens Stiftstidende
Peter Leth-Larsen Fyens Stiftstidende
Niels Abildtrup Fyens Stiftstidende 21 76 91 74
Leif Kofoed Rasmussen Fyens Stiftstidende
Ulrik Sass-Petersen Fyens Stiftstidende
Rikke Dal Støttrup Fyens Stiftstidende
Anders Tystrup Fyens Stiftstidende 20212313
Poul Ib Pedersen Fyens Stiftstidende
Flemming Krogh Fyens Stiftstidende
Morten Skovhus Fyens Stiftstidende
Jesper Mads Eriksen Fyens Stiftstidende
Per Falborg Fyens Stiftstidende 21776643
Birgitte Carol Heiberg Fyens Stiftstidende
Robert Wengler Fyens Stiftstidende
Jørgen Aagaard Fyens Stiftstidende
Pernille Fløjstrup Johansen Fyens Stiftstidende 21 92 02 94
Anders Brohus Fyens Stiftstidende
Wagn Ivan Pedersen Fyns Amts Avis
Jan Kjeldtoft Fyns Amts Avis 20692509
Peter Nielsen Fyns Amts Avis
Henrik Eigaard Fyns Amts Avis
Michael Bager Fyns Amts Avis
Tim Kildeborg Jensen Fyns Amts Avis
Brian Lindholt Eskesen Fyns Amts Avis
Brian Ravn Fyns Amts Avis
Henrik Madsen Henrik Madsen Television
Michael Søvsø Pedersen Herning Folkeblad 22 43 75 61
Jan Svendsen Herning Folkeblad
Kenneth Kristiansen Herning Folkeblad
Nils Lund Pedersen Herning Folkeblad
Frits Nielsen Herning Folkeblad 20452145
Karsten Bønsdorf Hestesportens Hus 40382307
Jørgen Juul Jensen Holbæk Amts Venstreblad
Søren Moehrdel Holbæk Amts Venstreblad
Peter Andersen Holbæk Amts Venstreblad
Søren Holmberg Holbæk Amts Venstreblad
Per Jensen Holbæk Amts Venstreblad
Christian Mikkelsen Holbæk Amts Venstreblad 40142048 arb./40945066 pr.
Carsten Ritter Holbæk Amts Venstreblad 21821912
Per Skov Jensen Holbæk Amts Venstreblad 40138087
Anders Vestergaard Holbæk Amts Venstreblad
Tommy Poulsen Horsens Folkeblad 40293257
Erik Glyngfeldt Horsens Folkeblad 40776920
Lars Bøsserøv Juul Nielsen Horsens Folkeblad 23341162
Thomas Baden Sørensen Horsens Folkeblad 23319569
Torben Andersen Horsens Folkeblad 23341161
Kim Garde Madsen Hvidovre Avis
Niels Erik Madsen Hvidovre Avis
Hanna Britt Milling Idrætsliv
Jørn Kring Information
Oliver Stilling Information
Henrik Jul Hansen Information
Øjvind Hesselager Journalistbureauet Express
Line Skovgaard Ernlund Journalisthøjskolen
Jesper Engmann JP Århus
Ole Bülow JP København
Anders Troels Damgaard JP København
Mette Thomsen JydskeVestkysten 20604550
Michael Enggaard JyllandsPosten 20194059
Steffen Olesen JyllandsPosten 22165722
Hans Ivan Philipsen JyllandsPosten 40606587
Hans Thuesen Madsen JyllandsPosten 20916139
Sten Rudi Thomsen JyllandsPosten 40606583
Henrik Hellerup Brandt JyllandsPosten 20194057
Jan Birger Jensen JyllandsPosten 40606582
Michael Rachlin JyllandsPosten
Jakob Rubin JyllandsPosten 00552199525400
Søren Funch JyllandsPosten 40606544
Klaus Søndergaard JyllandsPosten
Jan la Cour JyllandsPosten
Kurt Hedevang JyllandsPosten
Frits Christensen JyllandsPosten 40606585
Jan Lund JyllandsPosten
Ingvard Grann JyllandsPosten
Ole Wejse Svarrer Jyllands-Posten 20716465
Claus Sonne Jyllands-Posten
Morten Zahle Jyllands-Posten
Søren Lorentzen Jyllands-Posten
Christian Thye-Petersen Jyllands-Posten 40606584
Carsten Andreasen Jyllands-Posten 20194134
Peter Ernstved Rasmussen Jyllands-Posten 28 53 85 39
Bent Hermansen Jyllands-Posten
Lars Krabbe Jyllands-Posten København
Steffen Dam Jyllands-Posten, JP København
Hans Chr. Gabelgaard JyskeVestkysten
Tage Christensen JyskeVestkysten
Mads Sandemann JyskeVestkysten
Ole Maass JyskeVestkysten
Jesper Vorre Rasmussen JyskeVestkysten
Charlotte Eilsø JyskeVestkysten
Peter Orry Jensen JyskeVestkysten
Jens Hveisel Hansen JyskeVestkysten 20604554
Ole Bruun JyskeVestkysten 20604552
Jørn Broch JyskeVestkysten 20604551
Thomas Johnsen JyskeVestkysten Kolding
Jonas Ahlstrøm JyskeVestkysten Kolding
Uwe Iversen JyskeVestkysten Tønder
Henry Smith Kalundborg Folkeblad
Jens Nielsen Kalundborg Folkeblad 40454746
Jakob Strøm Hansen Kanal 94, Vejle 40507087
Poul Sørensen Kanal 94, Vejle, DR
Vagn Pilegaard Københavns Radio
Torben Korgaard Københavns Radio
Per Larsen Larsen Press I/S 22 17 63 42
Torben Mølgaard Lolland Falsters Folketidende
Per Kuno Mortensen Lolland Falsters Folketidende
Allan Plenborg Lolland Falsters Folketidende
Steen Thornit Lolland Falsters Folketidende
Flemming Keith Karlsen Lolland Falsters Pressefoto 22 13 31 05
Bo Barnewitz MandagsSporten, Odense
Jens Ingfred Rasmussen Midtjyllands Avis
Helge Weng Midtjyllands Avis
Jens Anker Tvedebrink Midtjyllands Avis 40343139
Peter Abildgaard Sørensen Midtjyllands Avis 40450036
John Gade Steffensen Morsø Folkeblad
Frank Undall Newsline ApS 40 15 22 15
Niels Husted NHC Foto, Esbjerg 40277826
Erik Luntang Nordfoto 23603978
Pierre Sales Nordfoto
Christel Frederiksen Nordfoto
Keld Navntoft Nordfoto
Claus Fisker Nordfoto 40752031
Henning Bagger Nordfoto
Palle Hedemann Nordfoto Kolding
Line Baun Danielsen Nordisk Film
Bendt Godtberg Jensen Nordjyllands Radio
Ole Skouboe Nordjyske Distriktsaviser
Ole Fink Mejlgaard Nordjyske Stiftstidende 21612429
Flemming Olesen Nordjyske Stiftstidende
Peter Mortensen Nordjyske Stiftstidende
Per Enevold Sørensen Nordjyske Stiftstidende
Jørn Eriksen Nordjyske Stiftstidende
Jens Ole Pedersen Nordjyske Stiftstidende
Jens Hukiær Nordjyske Stiftstidende
Henning Hansen Nordjyske Stiftstidende 21407784
Lars Aare Jensen Nordjyske Stiftstidende
Søren Pedersen Nordjyske Stiftstidende 26715320
Lars Pauli Nordjyske Stiftstidende
Per Krogh Nord-Press
Peter Juul Madsen Pejuma Press/associeret medlem
Christian Frederiksen Politiken 26226776
Søren-Mikael Hansen Politiken
Ejlif Trier Hansen Politiken
Allan Nielsen Politiken 40432652
Claus Bonnerup Politiken 30866090
Jørn Højmark Rasmussen Politiken 40 38 19 94
Nina Kragh Politiken 40372608
Hans Jørgen Cords Møller Politiken
Carsten Godtfredsen Politiken
Niels Rasmussen Politiken
Mogens Jacobsen Politiken 40443038
Morten Langkilde Politiken
Rasmus Bech Politiken 40327080
Jens Dresling Politiken 40336701
Lars Bøgeskov Kristiansen Politiken 40162108
Henrik Jacobsen Politiken 40443038
Finn Frandsen Politiken
Kim Agersten Politiken
Søren Olsen Politiken 21 24 14 50
Svend Novrup Politiken og EuroSport
Jørgen Ploug Larsen Pressebureauet Silkeborg
Jens Harder Højbjerg PressHarder 40 11 19 11
Hans Peter Rytter Radio ANR, Aalborg 20804910
Erik Nielsen Radio Fyn 20635121
Peter Troelsen Radio Horsens 23318393
Lars Paaske Radio Syd
Jens Ole Sørensen Radio Viborg 40 73 32 69
Mikkel Becker Ottesen RadioNyhederne 40826908
Morten Hausborg Radiosporten
Henriette Sø Radiosporten 23283707
Lars Petersen Radiosporten 26 47 10 05
Ole Jacobsen Radiosporten, Danmarks Radio
Henrik Brandt Radiosporten, DR
Peter Piil Clausen Radiosporten, DR
Dorthe Jeggesen Radiosporten, DR 26207694
Frank With Radiosporten, DR
Klaus Egelund Randers Amts Avis
Anders Knudsen RAP-Press Foto
Mads Herholdt Regionalen, Næstved - Associeret medlem
Harald Schrøder Ringkjøbing Amts Dagblad
John Thomsen Ringkjøbing Amts Dagblad 21 27 78 95
Rudi Holm Ritzaus Bureau 20104791
Kristine Wilkens Ritzaus Bureau
Klaus Riis Andersen Ritzaus Bureau
Lisbeth V. Povlsen Ritzaus Bureau 28572063
Jørgen Schouboe Ritzaus Bureau
Mette Richardt Ritzaus Bureau
Lars Andersson Ritzaus Bureau
Henrik Søe Ritzaus Bureau 22934536
Jacob Teilmann Ritzaus Bureau
Frederik Bjerregaard Ritzaus Bureau 24242143
Jesper Tornvig Ludvigsen Ritzaus Bureau
Søren Lassen Ritzaus Bureau
Anders Laursen Ritzaus Bureau 26705796
Bent Nielsen Ritzaus Bureau
Erling J. Pedersen Roskilde Avis
Søren Steffen Scanpix/Nordfoto 40560620
Bengt Svan Se og Hør
Michael Sørensen Se og Hør
Lone Vandborg Se og Hør
Winnifred Eriksen Se og Hør
Jørgen Salomonsen Se og Hør
Claus Poulsen Se og Hør
Henrik Nielsen Se og Hør
Per Kaae Se og Hør
Jørgen Herbert Se og Hør 40118612
Peter Bugge Se og Hør
Niels-Steen Andersen Se og Hør
Peter Grosen Jensen Se og Hør
Claus Rasmussen Sjællandske Dagblade
John Ringstrøm Sjællandske Dagblade
Henning Fristed Sjællandske Dagblade
Uffe Jensen Sjællandske Dagblade
Lars Chr. Wamberg Skaaning & Wamberg
Lars Skaaning Skaaning og Wamberg
Ole Tang Skive Folkeblad 20851511
Brian Laursen Skive Folkeblad
Michael Lermark Sportal.dk 40142515
Kim Plesner Frederiksen Sportal.dk 21606427
Preben Søborg Sports Foto Aps
Jan Bjarke Nielsen The Voice 26200562
Lars Bo Nielsen Thisted Dagblad
Lars R. Christensen Thisted Dagblad
Lars Bang Bertelsen Thisted Dagblad
Jens Jørgen Brinch Tipsbladet 40353559
Peter Klar Tips-Bladet
Mik Schack Tips-Bladet
Heine Lau Nielsen Tips-Bladet
Erland Vendelbo Mogensen Tips-Bladet
Jens Jørgen Petersen Tips-Bladet 40380323
Niels Jørgen Larsen Tips-Bladet 40147398
Søren Karl Jensen Tips-Bladet
Niels Idskov Tips-Bladet
Hardy Hounsgaard Tips-Bladet
Per Høyer Hansen Tips-Bladet 20139084 og 26202577
Niels Frydenlund Tips-Bladet
Tony Jørgensen Tips-Bladet 28262299
Peter Clausen Tips-Bladet
Carsten Steen Andreasen Tips-Bladet
Thomas Pyndt Tips-Bladet
Christian Munk Petersen Tipsbladet (deltid) og EuroSport
Poul Lützen Tips-bladet og Berlingske Tidende
Poul Ernstved TV
Jimmy Bøjgaard TV 2 20 24 20 11
Joakim Frøsig TV 2 Nyhederne 40836613
Ulrik Jönsson TV 2 Sportens Tekst-tv 22170749
Frederik Lauesen TV 2-sporten 20243824
Lise Kissmeyer TV 3 sporten 20858163
Martin Dalgaard TV Danmark
Bo Storm Madsen TV Danmark Aalborg/Radio ANR 20805437
Jørn Mader TV2
Ole Henriksen TV2
Morten Stig Christensen TV2 40556672
Lars Jørgen Andersen TV2
Nick Horup TV2
Flemming Toft TV2 20243722
Henrik Jensen TV2
Finn Tage Jensen TV2 26724502
Torben André Poulsen TV2 Bornholm
Preben Chr. Dahl TV2 Fyn
Lars Steen Pedersen TV2 København
John Jäger TV2 København 40 93 48 04
Jørgen Grunnet TV2 København
Kai Gottschalck Hartmeyer TV2 Midt Vest
Per Harder Højbjerg TV2 Nord 40730600
Mogens Jørgensen TV2 Nord
Flemming Mønster TV2 Østjylland 21212021
Thomas Kristensen TV-2 Sporten 20222353
Morten Ankerdal TV2, København 20 24 38 81
Lene Christensen TV2/Midt-Vest 23 43 89 73
Luna Christofi TV3 21432454
Svend Gehrs TV3
Jeppe Horskjær TV3 82321020
Jes Holm Andersen TV3
Jakob Kjeldbjerg TV3 20 85 67 71
Carsten Werge TV3 20858167
Casper Hjorth-Knudsen TV3 - Viasat Sport 26 72 81 11
Lisbeth Janniche TvDanmark 20 23 29 23
Tom Erik Larsen TvDanmark 21 71 96 68
Peter Grønborg TVDanmark 40433329
Anders Lund TV-sporten
Kristian Høgh TV-Trekanten
Erik Alexander Ude og Hjemme
Finn Paske Ude og Hjemme
Frits Ahlstrøm UEFA
Dorthe Liljensøe Ugebladet Søndag
Johnny Johansen Ugebladet Søndag
Lars Bogs Ugeposten Helsinge, Græsted, Gilleleje
Lasse Schmidt Vejle Amts Folkeblad
Anders Møllenberg Vejle Amts Folkeblad
Flemming Frederiksen Vejle Amts Folkeblad
Flemming Linnebjerg Vejle Amts Folkeblad 24849944
Morten Guldberg Vejle Amts Folkeblad 22376811
Peter Jervin Viborg Stifts Folkeblad
Henrik Larsen Viborg Stifts Folkeblad 21229424
Michael Eskebjerg Viborg Stifts Folkeblad
Torben Mikkelsen Viborg Stifts Folkeblad
Lars Frosch VLR - Vejle Lokal Radio 40897429
Flemming Madsen VLR - Vejle Lokal Radio 20679822
Steen Skovgaard VLR - Vejle Lokal Radio 22374950
Troels Mylenberg Weekendavisen

Der er 620 personer på listen.

Desuden har følgende søgt optagelse som medlem:
Brian Haagen Hansen, B.T.
Mette Maltesen, TV2
Jørgen Steen Nielsen, DR-TV
Mikkel Hemmer-Hansen, ANR
Michael Qureshi, TV3
Niels Westh, DR-TV

Nye medlemmer registreres på den elektroniske medlemsliste, når kassereren har modtaget kontingentindbetaling.