Danske Sportsjournalister
NyhederPRMMedlemslisteOrganisationDebatforumOm DSStadionGuideLinksBilledgalleriKontaktAIPS
   
Flere nyheder
Flere pressemeddelelser

 

 

Medlemslisten

Fredag d. 12. oktober 2001

Medlemsliste Danske Sportsjournalister

Navn Firma Mobil

Martin Aagaard Politiken 20633809
Jørgen Aagaard Fyens Stiftstidende
Lars Aarø Focus/free lance 30861967
Niels Abildtrup Fyens Stiftstidende 21 76 91 74
Lars André Adrian Danmarks Radio
Kim Agersten Politiken
Anders Agger Danmarks Radio TV-Avisen Århus
Frits Ahlstrøm UEFA
Jonas Ahlstrøm JyskeVestkysten Kolding
Poul Albret Free lance
Erik Alexander Ude og Hjemme
Axel Alstrup Andre
Lars Werge Andersen Ekstra Bladet 20244111
Tina Krongaard Andersen B.T.
Morten Overgaard Andersen Free lance
Peter Andersen Holbæk Amts Venstreblad
Egon Andersen B.T.
Kurt Andersen Free lance 30702511
Lars Jørgen Andersen TV2
Jens Sejer Andersen DGI.-Bladet
Christian Høgh Andersen TV3-sporten
Olav Skaaning Andersen Ekstra Bladet 21732160
Kim Andersen Free lance
Niels-Steen Andersen Se og Hør
Morten Lindeskov Andersen Andre
Torben Andersen Horsens Folkeblad 23341161
Eline Andersen Danmarks Idræts-Forbund
Flemming Andersen Andre
Jes Holm Andersen TV3
Poul F. Andersen Amtsavisen, Randers
Niels-Jacob Andersen Andre
Klaus Riis Andersen Ritzaus Bureau
Poul Erik Andersson Anderssons Bureau 40326288
Lars Andersson Ritzaus Bureau
Carsten Steen Andreasen Tips-Bladet
Carsten Andreasen Jyllands-Posten 20194134
Morten Ankerdal TV2, København 20 24 38 81
Steen Ankerdal Free lance 40335558
Flemming Anthony Brønshøj Husun Avis
Jens Arnborg Berlingske Tidende 40 95 51 60
Christian Askov Askov Press 30711888
Brian Askvig Ekstra Bladet
Michael Bager Fyns Amts Avis
Henning Bagger Nordfoto
Per Bang Free lance
Jens Bang
Christian Krabbe Barfoed B.T.
Bo Barnewitz MandagsSporten, Odense
Kim Barren Andre
Niels Bastholm Andre
Niels Christian Bastholm Jyllands-Posten 26827222
Piet Baunø Ekstra Bladet
Søren Juul Baunsgaard Danmarks Journalisthøjskole 23809979
Anders Eggert Bay CSC World Online 40843180
Trine Bay Andre 21495838
Rasmus Bech Politiken 40327080
Max Bendixen Andre
Ole Bernstrup TvDanmark, Midtjylland 21459842
Lars Bang Bertelsen Thisted Dagblad
Erik Berth Andre
Peter Bidstrup DAF Information - Associeret medlem
Torben Birch Århus Stiftstidende 40176687
John Bisgaard Jensen Canal Plus 40866323
Niels Bjerggaard Århus Stiftstidende
Frederik Bjerregaard Ritzaus Bureau 24242143
Henrik Bjerregrav Free lance
Dan Selgen Bjerring Andre
John Bjørklund B.T.
Hans Christian Blem Ekstra Bladet 40404340
Holger Blom Billed Bladet
Lars Bogs Ugeposten Helsinge, Græsted, Gilleleje
Jimmy Bøjgaard TV 2 20 24 20 11
Jan Bonde Fyens Stiftstidende
Claus Bonnerup Ekstra Bladet 20218975
Karsten Bønsdorf Hestesportens Hus 40382307
Thomas Borberg Politikens pressefoto 21683861
Birgitte Borch Danmarks Radio - radiosporten
Per Børding B.T. 22983257
Claus Borre Danmarks Radio
Kristian Boye Danmarks Radio TV-sporten 20160766
Henrik Hellerup Brandt JyllandsPosten 23638793
Flemming Brandt B.T. 23 84 03 68
Henrik Brandt Radiosporten, DR
Jens Jørgen Brinch Tipsbladet 40353559
Jørn Broch JyskeVestkysten 20604551
Anders Brohus Fyens Stiftstidende 21409687
Peter Brüchmann B.T.
Ole Bruun JyskeVestkysten 20604552
Morten Bruun Andre
Morten Bruun Ekstra Bladet
Peter Bugge Se og Hør
Carsten Bundgaard Danmarks Radio
Ole Buntzen Ekstra Bladet
Jørgen Campbell Aktuelt
Michael Møller Carlsen Free lance 20137859
Finn John Carlsson Free lance 40142620
Jesper Dahl Caruso Berlingske Tidende 28181307
Ole B. Christensen Bornholms Tidende
Troels Christensen Ekstra Bladet
Lene Christensen TV2/Midt-Vest 23 43 89 73
Lars R. Christensen Thisted Dagblad
Tage Christensen JyskeVestkysten
Steen Nedell Christensen Århus Stiftstidende 40342354
Jan Christensen Associeret medlem 40413060
Helle Møller Christensen Dagbladet Ringsted
Morten Stig Christensen TV2 40556672
Mogens Braad Christensen Andre
Steen Uno Christensen B.T. 20851139
Michael Christiansen Nordjyske Stiftstidendes områdecenter Midtfjord
Tommy Christiansen Free lance
Søren Romme Christoffersen Danmarks Journalisthøjskole 24833060
Luna Christofi TV3 21432454
Tania Clausager Århus Stiftstidende 40528827
Morten Hauge Clausen Danmarks Radio TV-sporten
Peter Clausen Forlaget Benjamin A/S 28 89 12 58
Christian Clausen Andre
Peter Clausen Tips-Bladet
Natasja Crone Back Danmarks Radio 21684868
Preben Dabelsteen Andre
Michael Dahm B.T.
Martin Dalgaard TV Danmark
Karl Aage Dalgaard B.T.
Thorsten Dam Berlingske Tidende 20861099
Camilla Dam Danmarks Radio 22129779
Steffen Dam B.T.
Line Baun Danielsen Nordisk Film
Niels-Birger Danielsen Ekstra Bladet
Marco de los Reyes Berlingske Tidende
Dennis Drejer B.T.
Jens Dresling Politiken 40336701
Heinrich Duholm DAF-Information - Associeret medlem
Klaus Egelund Ekstra Bladet 51281313
Henrik Eigaard Tips-Bladet
Peter Eilertsen Århus Stiftstidende
Charlotte Eilsø JyskeVestkysten
Peter Elgaard Vejle Amts Folkeblad
Peter Elsnab Jyllands-Posten 20194059
Michael Enggaard JyllandsPosten
Jesper Engmann JP Århus
Winnifred Eriksen Se og Hør
Jørn Eriksen Nordjyske Stiftstidende
Jesper Mads Eriksen Fyens Stiftstidende
Poul Ernstved TV
Michael Eskebjerg Viborg Stifts Folkeblad
Brian Lindholt Eskesen Fyns Amts Avis
Per Falborg Fyens Stiftstidende 21776643
Carsten Fischer DR1, Århus
Sisse Fisker TV2 21216460
Claus Fisker Nordfoto 40752031
Flemming Fjeldgaard B.T.
Mogens Flindt Free lance 40200248
Henrik Flødstrup Ekstra Bladet
Pernille Fløjstrup Johansen Danmarks Journalisthøjskole 28 72 46 37
Martin Foldgast Sjællandske Dagblade 40299910
Finn Frandsen Politiken
Peter Fredberg B.T. 20851146
Ole Frederiksen Ekstra Bladet
Christian Frederiksen Politiken 26226776
Christel Frederiksen Nordfoto
Flemming Frederiksen Vejle Amts Folkeblad
Kasper Wegener Friis DR Østjylland
Henning Fristed Sjællandske Dagblade
Ejvind Fritzbøger Ekstra Bladet 40453640
Joakim Frøsig TV 2 Nyhederne 40836613
Niels Frydenlund Tips-Bladet
Søren Funch JyllandsPosten 40606544
Hans Chr. Gabelgaard JyskeVestkysten
Svend Gehrs TV3 21265550
Erik Gleie Andre
Erik Glyngfeldt Horsens Folkeblad 40776920
Carsten Godtfredsen Politiken
Ellen Vibeke "Sørine" Gotfredsen Aktuelt
Ingvard Grann JyllandsPosten
Jan Grarup Ekstra Bladet
Thomas Gravgaard TV 3 Sporten
Ivan Hagen Gregersen Radio 2/Uptown 27289109
Peter Grønborg TVDanmark 40433329
Hans Grønfeldt Free lance 21659672
Jørgen Grunnet TV2 København
Morten Guldberg Vejle Amts Folkeblad 22376811
Claus Gundestrup B.T. 28186784
Kjeld Hammer Dansk Håndbold Forbund 20336469
Finn Bjørvig Hansen B.T. On Line 22769924
Finn Edvard Hansen Free lance
Søren-Mikael Hansen Politiken
Harvy Hansen Berlingske Tidende
Lene Kristine Aarup Ugilt Hansen Danmarks Radio, TV-sporten
Erik Hveisel Hansen Andre
Henrik Jul Hansen Information
Klaus Kristian Hansen Andre
Brian Haagen Hansen
Jens Hveisel Hansen JydskeVestkysten 20604554
Niels O. Hansen B.T. Online
Michael Bjørn Hansen Ekstra Bladet
Henning Hansen Nordjyske Stiftstidende 21407784
Bent Otto Hansen Free lance 20864213
Ejlif Trier Hansen Politiken
Michael Wulff Hansen Århus Stiftstidende
Jens Hansen DR-sporten 20713810
Thomas Sjørup Hansen B.T. 22439414
Ole V. Hansen Familie Journalen
Kim Hansen TV3-sporten
Kasper Harboe Free lance 28120140
Kurt Hardi Free lance 40373914
Jan Harkamp Danmarks Radio
Kai Gottschalck Hartmeyer TV2 Midt Vest
Morten Hausborg Radiosporten
Henning Hauth Andre
Lars Hauth Berlingske Tidende 23711373
Søren Hedegaard Nielsen Danmarks Radio/TV-sporten 20250157
Palle Hedemann Scanpix Nordfoto Århus 40526925
Kurt Hedevang JyllandsPosten
Birgitte Carol Heiberg Fyens Stiftstidende
Lars Hendel B.T. 20 81 75 33
Ole Henriksen TV2
Jacob Henriques B.T.
Jørgen Herbert Se og Hør 40118612
Mads Herholdt Regionalen, Næstved - Associeret medlem
Bent Hermansen Jyllands-Posten
Svend Folke Hermansen Andre
Tobias Hertz Danmarks Radio - TV
Øjvind Hesselager Journalistbureauet Express
Jacob Hille Vejle Amts Folkeblad 40576583
Casper Hjorth-Knudsen TV3 - Viasat Sport 26 72 81 11
Mikael Hjuler Fagpres 40455657
Kristian Høgh TV-Trekanten
Jens Harder Højbjerg PressHarder 40 11 19 11
Hanne Højer B.T. 40825619
Jørn Højmark Rasmussen Politiken 40 38 19 94
Kim Holm Free lance
Mogens Holmberg API Pressefoto
Søren Holmberg Holbæk Amts Venstreblad
Susanne Horsdal B.T. 20851142
Jeppe Horskjær TV3 26728108
Nick Horup TV2 20243877
Hardy Hounsgaard Fyns Amts Avis
Jens Hukiær Nordjyske Stiftstidende
Niels Husted NHC Foto, Esbjerg 40277826
John Idorn Free lance
Thomas Idskov B.T. - Aalborg 40580800
Niels Idskov Tips-Bladet
Jens Kragh Iversen Dagbladet Der Nordschleswiger 26540202
Lars Westh Jacobsen B.T. 20661283
Per H. Jacobsen Århus Stiftstidende
Henrik Jacobsen Politiken 40443038
Mogens Jacobsen Politiken 40443038
Ole Jacobsen Radiosporten, Danmarks Radio
John Jäger TV2 København 40 93 48 04
Joakim Jakobsen B.T. 20194151
John Jakobsen AG/Grønlandsposten, Nuuk 002 99 57 92 20
Lisbeth Janniche TvDanmark 20 23 29 23
Dorthe Jeggesen Radiosporten, DR 26207694
Ulrik Jensen Danmarks Radio - Radiosporten 40405565
Lars Aare Jensen Nordjyske Stiftstidende
Claus Jensen ANR 40727129
Uffe Jensen Sjællandske Dagblade
Peter Grosen Jensen Se og Hør
Børge Munk Jensen B.T.
Peter Jensen Danmarks Radio 0041794131306
Henrik Jensen TV2
Jorge Jensen B.T.
Henrik Lund Jensen Free lance
Bendt Godtberg Jensen Nordjyllands Radio
Morten Bjørn Jensen Ekstra Bladet 21601313
Jan Jensen Ekstra Bladet 40325053
Hans Christian Jensen B.T. Online 40603700
Vagn Jensen Ekstra Bladet 20141313
Jacob Jensen Berlingske Tidende
Per Jensen Holbæk Amts Venstreblad
Tim Kildeborg Jensen Fyns Amts Avis
Jørgen Juul Jensen Holbæk Amts Venstreblad
Peter Orry Jensen JyskeVestkysten
Jens Henrik Jensen Andre 20666827
Finn Tage Jensen TV2 26724502
Søren Karl Jensen Tips-Bladet
Jesper Lundh Jensen Danmarks Radio - Kanal 94 Vejle 25 34 78 90
Jan Birger Jensen JyllandsPosten 40606582
Flemming Jeppesen Fokus 40421434
Hans Rosenkilde Jerver Free lance 22455639
Peter Jervin Viborg Stifts Folkeblad
Kim Rune Jessen Fyens Stifstidende
Carsten Johansen Bold.dk
Johnny Johansen Ugebladet Søndag
Jesper Friesmand Johansen Fyens Stiftstidende
Jan Eric Johnsen Associeret medlem 40413306
Thomas Johnsen JyskeVestkysten Kolding
Ulrik Jönsson TV 2 Sporten 22170749
Mogens Jørgensen TV2 Nord
Tony Jørgensen Tips-Bladet 28262299
Morten Friis Jørgensen City Pressekontor
Lars Jørgensen Ekstra Bladet 40421407
Morten Juhl Berlingske Tidende
Niels Juhl Free lance
Niels Chr. Jung Ekstra Bladet 24611313
Johannes Justesen Thisted Dagblad - De Bergske Blade 24 24 24 08
Per Kaae Se og Hør
Martin Kaae Vordingborg Dagblad 29729781
Anders Kamper Berlingske Tidende
Tom Erik Kampman TvDanmark 40 93 38 68
Nicolai Kampmann Aktuelt
Flemming Keith Karlsen Lolland Falsters Pressefoto 22 13 31 05
Jørn Kirk Billed Bladet
Lise Kissmeyer TV 3 sporten 20858163
Ole Kjær Free lance 40356968
Per Kjærbye Free lance 26186668
Jakob Kjeldbjerg TV3 20 85 67 71
Jan Kjeldtoft Fyns Amts Avis 20692509
Peter Klar Tips-Bladet
Aage Klostermann Associeret medlem
Anders Knudsen RAP-Press Foto
Finn Kobberø Andre
Hanne Kokkegård DR Fyn 23455881
Pia Koppelman Free lance 40849824
Torben Korgaard Københavns Radio
Lars Krabbe Jyllands-Posten København
Hans Krabbe Danmarks Radio, Midt Vest/Radiosporten
Erik Kragh Ekstra Bladet
Nina Kragh Politiken 40372608
Ole Kramme Ekstra Bladet
Andreas Kraul Politiken 21490456
Jørn Kring Information
Søren Elmenhoff Kristensen Danmarks Radio
Thomas Kristensen TV-2 Sporten 20222353
Torben Kristensen Ekstra Bladet
Jens-Carl Kristensen Free lance 40729517
Thomas Møller Kristensen Jyllands-Posten 20194063
Lars Bøgeskov Kristiansen Politiken 40162108
Kenneth Kristiansen Herning Folkeblad
Per Krogh Nord-Press
Irfan Kurtulmus Free lance
Jakob Kvist Berlingske Tidende
Jan la Cour JyllandsPosten
Viggo Landau Ekstra Bladet 40546051
Morten Langkilde Politiken
Torben Larsen B.T., Odense 40162222
Ole Larsen Danmarks Radio
Niels Jørgen Larsen Tips-Bladet 40147398
Chr. Weide Larsen Aktuelt
Per Larsen Larsen Press I/S 22 17 63 42
René Larsen Frederiksborg Amts Avis
Claus Bjørn Larsen Ekstra Bladet
Trine May-Britth Wiviann Larsen Ekstra Bladet 20201313
Anders Bo Larsen B.T.
Jens Nørgaard Larsen B.T,
Henrik Larsen Viborg Stifts Folkeblad 21229424
Jørgen Ploug Larsen Pressebureauet Silkeborg
Søren Lassen Ritzaus Bureau
Kurt Lassen Berlingske Tidende 40848567
Frederik Lauesen TV 2-sporten 20243824
Linda Laugesen All Star Photo
Georg Laumann Jespersen B.T.
Lars Henrik Laursen Free lance 40251314
Anders Laursen Ritzaus Bureau 26705796
Thomas Laursen Free lance
Brian Laursen Skive Folkeblad
Torben Rask Laursen Ekstra Bladet 20101962
Michael Lermark Sportal.dk 40142515
Kurt Leth Free lance 30950067/40871500
Peter Leth-Larsen Fyens Stiftstidende
Dorthe Liljensøe Ugebladet Søndag
Steffen Lilmoes Jydske Vestkysten 25326144
Bax Lindhardt B.T. 40681441
Henrik Liniger DR Holstebro 40272386
Flemming Linnebjerg Vejle Amts Folkeblad 24849944
Kristian Linnemann Free lance 40524934
Jeppe Locht 21691650
Jeppe Lodberg Dagbladet Ringsted 20 32 03 82
Jan Løfberg Berlingske Tidende
Susanne Lohse Andre
Torben Lollike Dansk Badminton Forbund 20409889
Peter Lorentzen Frederiksborg Amts Avis
Søren Lorentzen Jyllands-Posten
Carsten Løvschall Danmarks Radio, Århus 24269213
Jesper Tornvig Ludvigsen Ritzaus Bureau
Jan Lund JyllandsPosten
Leif Lund Andre
Anders Lund TV-sporten 28261866
Nils Lund Pedersen Herning Folkeblad
Kjeld Lundbæk Bornholms Tidende
Knud Lundberg Andre
Claus Lunde-Christensen Ekstra Bladet
Erik Luntang Nordfoto 23603978
Poul Lützen Tips-bladet og Berlingske Tidende
Ole Maass JyskeVestkysten
Jørn Mader TV2
Henrik Madsen Henrik Madsen Television
Hans Thuesen Madsen JyllandsPosten 20914131
Bo Storm Madsen TV Danmark Aalborg/Radio ANR 20805437
Mogens Madsen Ekstra Bladets Internets redakt.
Preben Nyborg Madsen Free lance 22169967
Flemming Thor Madsen Ekstra Bladet 21 40 13 13
Klaus Madsen Dagbladet/Frederiksborg Amts Avis
Flemming Madsen VLR - Vejle Lokal Radio 20679822
Peter Juul Madsen Pejuma Press/associeret medlem
Erling Madsen ajour pressebureau
Niels Erik Madsen Hvidovre Avis
Kim Garde Madsen Hvidovre Avis 28351299
Mette Mostgaard Maltesen TV2 26805865
Allan Margolinsky Andre
Nils Meilvang B.T.
Peder Meisner DR Radio Fyn 23 42 06 52
Ole Fink Mejlgaard Nordjyske Stiftstidende 21612429
Dan Melchior Ekstra Bladet
Tejs Dahl Mikkelsen Århus Stiftstidende
Torben Mikkelsen Viborg Stifts Folkeblad
Kim Mikkelsen B.T. 20651431
Christian Mikkelsen Holbæk Amts Venstreblad 40142048 arb./40945066 pr.
Hanna Britt Milling Idrætsliv
Jan Mitchell Berlingske Tidende 20 22 03 81
Klaus Moe B.T.
Søren Moehrdel Holbæk Amts Venstreblad
Erland Vendelbo Mogensen Tips-Bladet
Torben Mølgaard Lolland Falsters Folketidende
Jakob Moll Jyllands-Posten 26189597
Anders Møllenberg Vejle Amts Folkeblad
Hans Jørgen Cords Møller Politiken
H. C. Møller Andre
Andres Tue Møller Free lance
Morten Møller Free lance
Lars Møller B.T. 20742297
Carsten Folke Møller TV 2 Interaktiv Sport 28127249
Flemming Mønster TV2 Østjylland 21212021
Per Kuno Mortensen Lolland Falsters Folketidende 27 42 48 79
Peter Mortensen Nordjyske Stiftstidende
Troels Mylenberg Weekendavisen
Keld Navntoft Nordfoto
Jesper Nicolajsen Tips-Bladet 26857782
Niels-Christian Niels-Christiansen Andre
Casper Nielsen Billed Bladet
Karl Erik Nielsen Berlingske Tidende 51215548
Peter Bagge Nielsen Ekstra Bladet 40176791
Henrik Nielsen Se og Hør
Bjarne Nielsen Ekstra Bladet 40290478
Rune Brandt Nielsen Free lance 26189021
Jens Nielsen Kalundborg Folkeblad 40454746
Frits Nielsen Herning Folkeblad 20452145
Bent Nielsen Ritzaus Bureau
Erik Nielsen Radio Fyn 26286440
Peter Nielsen Fyns Amts Avis
Poul Nielsen Aktuelt
Lars Juul Nielsen Horsens Folkeblad 20288499
Gerdt Hylbæk Nielsen DGI 51 24 45 17
Henrik Saabye Nielsen Danmarks Radio 21692030
Bo Vestergaard Nielsen Kolding Ugeavis 20 94 10 76
Jan Bjarke Nielsen The Voice 26200562
Jørgen Steen Nielsen Danmarks Radio, TV-sporten 21 69 20 40
Rudy Nielsen Andre
Flemming Nielsen Andre 23300484
Svend Nielsen Ekstra Bladet
Poul Aage Nielsen Free lance
Vagn Nielsen Ekstra Bladet 20271500
Jørgen Volmer Nielsen Andre
Iver Høj Nielsen Andre
Allan Nielsen Politiken 40432652
Thomas Nielsen-Grøn
Kent Nikolajsen Danmarks Radio 21206350
Henrik Niss Free lance 40 98 83 69
Peter Nørrelund Danmarks Radio 20250974
Svend Novrup EuroSport
Bent Nyegaard
Niels Nyholm Free lance
Flemming Olesen Nordjyske Stiftstidende 40944941
Ejvind Olesen Andre
Steffen Olesen JyllandsPosten 22165722
Allan Olsen Ekstra Bladet
Søren Olsen Politiken 21 24 14 50
Bjarne Olsen B.T.
Mikkel Becker Ottesen RadioNyhederne 40826908
Lars Paaske Danmarks Radio
Anders Paaskesen bold.dk
Lone Pagh Fødevareministeriet
Per Panduro TV2
Finn Paske Ude og Hjemme
Lars Pauli Nordjyske Stiftstidende
Bo Nymann Pedersen Free lance
Birger Lindberg Pedersen Free lance
Erling J. Pedersen Roskilde Avis
Jens Ole Pedersen Nordjyske Stiftstidende
Lars Ahn Pedersen Dagbladet Roskilde Tidende
Poul Ib Pedersen Fyens Stiftstidende
Søren Reedtz Pedersen Danmarks Radio, TV-sporten
Lasse Sjørslev Pedersen Berlingske Tidende
Lars Steen Pedersen B.T.
Michael Søvsø Pedersen Herning Folkeblad 22 43 75 61
Charlotte Pedersen Ekstra Bladet 40331313
Wagn Ivan Pedersen Fyns Amts Avis
Heine Pedersen Free lance
Allan Sand Pedersen Ekstra Bladet 40349097
Søren Pedersen Nordjyske Stiftstidende 26715320
Jens Jørgen Petersen Tips-Bladet 27114999
Lars Petersen Radiosporten 26 47 10 05
Johnny Petersen DR-Regional, Næstved
Christian Munk Petersen Tipsbladet (deltid) og EuroSport
Carl Johan Pickel Bornholms Tidende
Jørgen Erik Pihl B.T.
Peter Piil Clausen Radiosporten, DR
Vagn Pilegaard Københavns Radio
Ib Pilegaard B.T. Århus 20858025
Allan Plenborg Lolland Falsters Folketidende
Kim Plesner Frederiksen Okapi ApS 21606427
Allan Bo Poulsen Go morgen Danmark TV2
Lars Poulsen Ekstra Bladet 20331313
Claus Poulsen Se og Hør
Tommy Poulsen Horsens Folkeblad 40293257
Kurt Poulsen Ekstra Bladet
Torben André Poulsen TV2 Bornholm
Lisbeth V. Povlsen Ritzaus Bureau 28572063
Thomas Pyndt Tips-Bladet
Michael Qureshi BT og TV3
Michael Rachlin JyllandsPosten
Lars Ramlow Frederiksborg Amts Avis 40 81 85 89
Halvor Bo Rasmussen Andre
Claus Rasmussen Sjællandske Dagblade
Holger Rasmussen Danmarks Radio
Niels Rasmussen Politiken
Leif Kofoed Rasmussen Fyens Stiftstidende
Jørgen B. Rasmussen Danmarks Radio
Jens Ingfred Rasmussen Midtjyllands Avis
Bent Kirkegaard Rasmussen B.T.
Peter Rasmussen Andre
Morten Ravn Andre
Ole Ravn B.T., Kolding 20913560
Brian Ravn Fyns Amts Avis
Kim Ravn-Mortensen Free lance
Jørgen Reinbeck Ekstra Bladet 40576251
Mette Richardt Ritzaus Bureau
Nicola Kragh Riis Jyllands-Posten 20194060
John Ringstrøm Sjællandske Dagblade
Carsten Ritter Ritzaus Bureau 25 21 68 93
Dennis Ritter Danmarks Radio 20250531
Jakob Rohde Ekstra Bladets netavis 22773675
Lars Rønbøg Free lance 20667929
Jan Rosendal Danmarks Radio
Jan Rosenthal Dansk Motor Union 40457890
Jakob Rubin JyllandsPosten 00552199525400
Mogens Ruggaard Andre
Hans Peter Rytter Radio ANR, Aalborg 20804910
Liselotte Sabroe Berlingske Tidende
Pierre Sales Nordfoto
Jørgen Salomonsen Se og Hør
Mads Sandemann JyskeVestkysten
Ulrik Sass-Petersen Fyens Stiftstidende
Mik Schack Tips-Bladet
Jørgen Schiøttz Aktuelt
Lasse Schmidt Vejle Amts Folkeblad
Lennart Schønberg Christiansen Ekstra Bladet Næstved
Horst H. Schoop Free lance
Jørgen Schouboe Ritzaus Bureau
Jan Schouby Århus Stiftstidende 24616095
Harald Schrøder Ringkjøbing Amts Dagblad
Jonas Schwartz Sportsjournalist 26728103
Burt Seeger Free lance
Trine Seiersen TV2
Lars Skaaning Skaaning og Wamberg
Ole Skouboe Nordjyske Distriktsaviser
Rikke Skov DR-2 23235220
Per Skov Jensen Holbæk Amts Venstreblad 40138087
Line Skovgaard Ernlund TV3 Sporten
Morten Skovhus Fyens Stiftstidende
Henry Smith Kalundborg Folkeblad
Preben Søborg Sports Foto Aps
Ib Søby DK 4 23 61 77 01
Henrik Søe Ritzaus Bureau 22934536
Klaus Søndergaard JyllandsPosten
Thomas Baden Sørensen Horsens Folkeblad 23319569
Poul Sørensen Kanal 94, Vejle, DR
Peter Abildgaard Sørensen Midtjyllands Avis 40450036
Jens Ole Sørensen Radio Viborg 40 73 32 69
Bent Bernardi Sørensen Bernardi Press 20 15 97 63
Bent Sørensen
Jørgen Sørensen Free lance
Mikael Baden Sørensen Ritzaus Bureau 28269820
Lars Roger Sørensen Faktum Pressekontor 20235949
Michael Sørensen Se og Hør
Ole Steen Free lance
Kasper Steenbach Euroman 26148699
Joachim Steenstrup Syddansk Universitet 23305286
Søren Steffen Free lance 40560620
John Gade Steffensen Morsø Folkeblad
Per Steffensen B.T. 20970105
Kurt Stendal Berlingske Tidende
Oliver Stilling Information
Finn Stilling Ekstra Bladet 20303322
Christian Stokholm Danmarks Radio-Fyn 2972 0404
Rikke Dal Støttrup Fyens Stiftstidende
Jakob Strøm Hansen Kanal 94, Vejle 40507087
Hans Erik Struckmann Andre
Bengt Svan Se og Hør
Ole Wejse Svarrer Jyllands-Posten 20716465
Jan Svendsen Herning Folkeblad
Ole Tang Skive Folkeblad 20851511
Uffe Taudal Andersen Berlingske Tidende
Jacob Teilmann Ritzaus Bureau 29246570
Christian Thelin DK4
John Thomsen Ringkjøbing Amts Dagblad 21 27 78 95
Mette Thomsen JydskeVestkysten 20604550
Philip Christian Thomsen Ekstra Bladet Internet Sport 28531760
Sten Rudi Thomsen JyllandsPosten 40606583
Steen Thornit Lolland Falsters Folketidende
Casper Thorsøe Casper Thorsøe Video Production
Claus Thorsted Free lance
Kurt Thyboe Andre
Christian Thye-Petersen Jyllands-Posten 40606584
Søren Tidmand Associeret medlem 40353095
Flemming Toft TV2 20243722
Olle Trap Ekstra Bladet
Peter Troelsen TV2 sporten 23318393
Tommy Troelsen DK 4
Cathrin Terney Tromborg DR TV-sporten 20412111
Jens Anker Tvedebrink Midtjyllands Avis 40343139
Anders Tystrup B.T. 20212313
Frank Undall Newsline ApS 40 15 22 15
Ernst van Norde B.T.
Lone Vandborg Se og Hør
Anders Vestergaard Holbæk Amts Venstreblad
Thomas Vestergaard Danmarks Radio
Peter Vestergaard Århus Stiftstidende 20131090
Per Vinther Free lance 40210120
Flemming Vitus Nielsen B.T. 20851141
Birger Vogelius Free lance 40184036
Michael von Bülow B.T. samfundsredaktionen
Lars Chr. Wamberg Skaaning & Wamberg
Mads Glenn Wehlast Ekstra Bladet 40461313
Mogens Weinreich Free lance
Helge Weng Midtjyllands Avis
Robert Wengler Fyens Stiftstidende
Carsten Werge TV3 26 72 81 00
Michael Westergren EuroSport og Berlingske Tidende
Niels Westh DR-TV-sporten 21 20 59 37
Johnny Anthon Wichmann Free lance
Tom Wikborg Berlingske Tidende
Kristine Wilkens Politiken
Anders Sigdal Willumsen Bonnier Publications 29728617
Thomas Wilmann Ekstra Bladet 40422168
Mads Winther Ekstra Bladet
Michael Winther-Rasmussen Ekstra Bladets Internetredaktion
Frank With Radiosporten, DR 21243350
Roberto Yiacoumis Zacharias Ritzaus Bureau
Asger Zangenberg Danmarks Radio

Der er 639 personer på listen.